OKblog

Amarok v rádiu

Středa, 31. května 2006 21.37 Hudba

Zatímco QuickShare byl dneska v rádiu (zase) FM plus, já právě posluchám jiné regionální rádio – Rádio HEY! Ostrava, kde právě hraje Amarok Mika Oldfielda. Je to asi jediné rádio, které se dá poslouchat a navíc mají skvělý program.

Jeden z nejlepších pořadů má název Giganti rocku. Každou středu od osmi do desíti večer vybere moderátor několik skladeb známé skupiny nebo interpreta a trochu jej představí. V druhé hodině je na pořadu koncert. A abych se vrátil k nadpisu – dnes padla volba na Mika Oldfielda a snad nemusím připomínat, že patří mezi mé nejoblíbenější.

Radim Sajbot vybral několik skvělých skladeb – nevynechal Arrival, Punkadiddle, ani Out of Mind. Dovršením toho se stalo jedno z prvních (ne-li první) vysílání jeho alba Amarok v rádiu.

Abyste nepřišli zkrátka, povím vám něco o tomto albu. Je to asi nejzvláštnější album z celé jeho obsáhlé diskografie. Hodinová skladba (ano, je to opravdu jedna skladba, není nijak rozdělena) sestává z několika částí, které jsou výborně popsány na Tubular.netu. Objevuje se v ní neskutečné množství nástrojů – od několika kytar, přes mandolínu, zvonkohru, až třeba ke dveřím, vysavači nebo skleničky s vodou…

Celé to ale tvoří dohromady zajímavý celek, který bych se nebál nazvat moderní symfonií. Doporučuju si Amarok sehnat, protože opravdu stojí za to ;) Před chvílí se skladba přehoupla do své druhé poloviny a já jdu teda zase (snad) nerušeně odpočívat při jejím poslechu…

předchozí další


Související články

Komentáře (9)

 
středa, 31. května 2006 21:42:42

RockZone 4ever :))

 
středa, 31. května 2006 23:01:46

Na HDD mam par pisni od Mika Oldfielda, par jsem si jich po tvem spotu poslechl, a jeho hudba je necim zvlastni, takova uklidnujici :-) Kazdopadne jsem rad, ze se objevim v radiu a hned se o me pise :-D, na druhou stranu me mrzi, ze takovychto poradu se ja nedockam, strasne me stve, ze regionalni radia (FM Plus, Faktor atp.) nechali „prodat“ svuj program, ktery ridi nekdo uplne jiny a playlist je u vsech radii stejny :-(

 
čtvrtek, 1. června 2006 15:16:56

[2] QuickShare: Uklidňující, energická, zvláštní, ale přesná… Popsat jeho hudbu není zrovna jednoduché. Záleží, které album máš ;)
Musím tě zklamat, nepsal jsem to kvůli tobě :D Je to jenom náhoda, že jsem ten spot předtím četl…

Problém je v tom, že ta malá rádia nemají moc šanci se udržet a musí začít být hodně komerční. Právě HEY! má tu výhodu, že je sice regionální, ale zároveň působí po celé ČR se zaměřením na ty určité regiony (Praha, Brno, Ostrava, Pardubice). Každé má svůj program, ale mají přibližně stejné spektrum posluchačů. A díky dobrému marketingu před spuštěním o něm vědělo hodně lidí :)

 
čtvrtek, 1. června 2006 16:09:04

[3] xergic: To chapu, jenze FM Plus je zapadoceska spicka, ma takovy naskok, ze druhe nejsposluchanejsi radio, ktere ja za nim, by muselo mit 5× vetsi navstevnost, aby jej dohnalo, Evropa 2 je nekde uplne v zadu (Plzensky kraj), jinak to Hey nekdy naladim, od Mika Oldfielda mam asi 4 skladby.

 
čtvrtek, 1. června 2006 16:36:37

[4] QuickShare: Aha, tak o tom nevím, přece jenom je západ Čech odtud trochu daleko :D Vlastně ani nevím, jak to je s poslechovostí rádií tady…
Jenom čtyři? Tak to už rovnou můžeš napsat které ;)

 
čtvrtek, 1. června 2006 16:58:23

[5] xergic: Jo, spoustim iTunes :-) – Islands, Moonlight Shadow, To France, Tricks of the Light :-)

 
čtvrtek, 1. června 2006 22:22:40

Hey, já taky poslouchám FM+ :P Teda pokud myslíte to plzeňské rádio :D

 
pátek, 2. června 2006 13:23:45

[7] N.I.D: No jiste ze myslime to plzenske radio, spravna volba ;-)

 
pátek, 2. června 2006 16:06:50

Mno, já poslouchám rádio1, mam pocit, že jinde hrozně ohrávaj. ;-) Ale Rádio Hey! soudit nebudu, protože jsem ho nikdy ( resp. slyšel, ale neposlouchal ) neslyšel. :-)

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.