OKblog

Apple bez Steva Jobse

Čtvrtek, 6. října 2011 18.31 Apple

Steve Jobs zemřel. Nebudu tady sáhodlouze popisovat jeho život, už to dávno udělali jiní. Ale množí se otázky, jak to bude s Applem. Vždyť pro mnohé platí rovnice Apple = Steve Jobs. Asi na tom něco bude, nicméně si myslím, že tak špatné to nebude.

Jistě, jeho myšlení bude firmě určitě chybět. Na druhou stranu má nástupce – nejen v současném CEO Timu Cookovi. Jsou tam i jiní, kteří sdílí stejnou vizi. proto si myslím, že ještě nějakou dobu tohle problém nebude. Je ale těžké takhle předpovídat. Snad se nemýlím.

Nemyslím si, že by teď najednou začal Apple upadat, dokonce o tom pochybuju. Předpokládám, že produktovou strategii mají naplánovanou na pár let dopředu. „Roadmap“ je daná. Aspoň přibližně.

Bude iPad 3, na jaře třeba iPhone 5 (nebo 6?) a ukáže se, že s iPhonem 4S to byl celkem logický krok. A vůbec není špatný, tak jak si někteří myslí (že prý znamená začátek konce Applu – neznamená). Budou nové MacBooky Pro, Airy… Svět se točí dál.

Steve Jobs (1955-2011)

(A teď mi promiňte ten možná trochu patetický tón.) Jedno je ale jisté – svět ztratil velkého člověka, vizionáře, který se nebál jít za svým cílem.

předchozí další


Související články

Komentáře (1)

 
úterý, 18. října 2011 16:03:09

Samozřejmě ho neznám osobně, ale myslím si, že to byl skvělí člověk a já jsem mu vděčný za to co udělal. Nejvíc asi za rozvoj v displejích a myši na obrazovce počítače. Takový velikáni jsou třeba, protože tlačí vývoj dopředu… jen ještě vymyslet něco na rakovinu a podobné nemoce :/.

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.