OKblog

Deset let a dál

Neděle, 21. prosince 2014 16.29 Blog

Den, který by mi před deseti lety připadal strašně vzdálený, je tady. Ve skutečnosti jsem ani nepřemýšlel o tom, že by mi OKblog vydržel tak dlouho. A přestože jsem toho za posledních pár let moc nenapsal, je to pro mě významné výročí.

Už jsem to v pár starých článcích připomínal, ale ještě před tímto blogem existoval jiný (z října 2004). Ten jsem dal dohromady po pár dnech učení ASP a od ideálu byl hodně daleko. Fungoval bez databáze (jen na textových souborech) a vkládání článku bylo fakt otravné. Po čase jsem si řekl, že to takhle dál nejde…

Začal jsem tedy psát nový systém – to bylo někdy okolo začátku prosince. První verzi jsem spustil právě před deseti lety. I tak to bylo hodně provizorní, ale postupem času jsem jej vylepšil tak, aby nějak fungoval. Bylo mi patnáct a měl jsem blog s vlastním systémem, na který jsem byl docela hrdý. Čtenáři přibývali a časem se i vytvořila skupinka, která sem chodila (a komentovala) pravidelně. (Doufám, že se aspoň někdo z nich ozve.)

Éra blogů už dávno skončila, ale OKblog pořád funguje. Možná už není tak zajímavý, ale existuje. Vím, že jsem několikrát sliboval, že budu častěji psát a moc to nevyšlo. Tentokrát to slibovat nebudu, ale přece jenom bych chtěl ještě nějaký článek napsat.

Zatím vám přeju hezké svátky a snad sem příští rok zase zabloudíte kvůli nějakému článku.

předchozí další


Související články

Komentáře (2)

 
středa, 24. prosince 2014 14:27:39

Jo, blogosféra. Kde je jí konec :)

 
pátek, 26. prosince 2014 9:44:54

Gratulace, mě výročí čeká příští rok. Jak se dnes vše přesunulo prakticky na sociální sítě, vlastní blog je vlastně výsada

Napsat komentář

@
  • HTML formátování není povoleno, můžete ale použít **tučné** nebo *kurzíva*.
  • Jeden Enter znamená nový řádek, dva Entery nový odstavec.
  • Odkazy začínají http://, za odkazem dělejte vždy mezeru.
  • Můžete použít i [číslokomentáře] k odkazu na komentář.
  • Gravatary podporovány.