OKblog

Google Earth pro Linux

Úterý, 13. června 2006 20.42 Linux

Já vím, já vím, zase dlouho nic. A už nebudu vysvětlovat proč. Takže rovnou k věci – dnes konečně vyšla čtyřková betaverze Google Earth. Na to by ani nebylo nic až tak zvláštního, kdyby nebyla k dispozici i pro Linux. Což mě samozřejmě hodně potěšilo. Dá se sice s menšími obtížemi „rozjet“ i přes wine, ale na to jsem nikdy neměl chuť.

Stáhnout 16.2MB nebylo nic obtížného a instalace byla taktéž bez problémů. Zeptá se na složku a na umístění symlinku. To ani nebylo třeba, protože se aplikace hned objevila v menu. Spouštím… Start je o něco pomalejší, než u Windows verze, ale je to možná tím, že tam jsem testoval starší verzi. Rozhraní je dost strohé a nevypadá vůbec pěkně. Jedno plus to ale má – je to čistokrevná Linuxová aplikace.

Google Earth

O funkcích ani nemá cenu se moc rozepisovat, GE je dost známý. Jak už jsem napsal na začátku, potěšilo mě, že verze pro Linux konečně existuje, nicméně mě i pár věcí zklamalo. Především již zmíněné uživatelské rozhraní, pak taky nízká kvalita obrázků některých měst (zrovna třeba Ostravy :D ). Hlavně, že Korsické pobřeží je zmapováno celkem podrobně a nebyl problém rozeznat některé mně známé pláže…

předchozí další


Související články

Komentáře (6)

 
úterý, 13. června 2006 21:46:46

Tak muj net by tohle nerozdejchal, proto jsem GE nikdy nezkoušel :-D Někdy mi stačí http://www.mapy.cz :-)

 
úterý, 13. června 2006 21:56:02

Proc tak slozite? Priste zkus emerge googleearth :-D

Mimochodem, jako Xlib mi to nepripada.. Spis mam neprijemny Gtk-pocit..

 
středa, 14. června 2006 11:17:08

Trosku mystifikujes, veskery produkty od Googlu pro Linux (Picasa a Earth) jedou pres poupravenou verzi wine, ktera je mimochodem soucasti toho 16MB balicku…

 
středa, 14. června 2006 18:13:02

[3] foxys: Aha, v tom případě se omlouvám a děkuju za upozornění ;)

 
středa, 14. června 2006 21:52:58

[3] foxys: „Po prozkoumání obsahu adresáře je jasné, že se v něm nenachází ani stopa po Wine jako v případě programu Picasa. Vše je tedy plně binární a jedná se o plnokrevný linuxový program. To je pravděpodobně také důvod jeho rychého a plynulého běhu. Program si s sebou nese i některé knihovny, aby byla jeho instalace na všech systémech stejně bezproblémová. Je vidět, že si dal Google záležet.“ .-)

 
čtvrtek, 15. června 2006 10:41:26

Poslední GE je nativně linuxový a nepoužívá wine!

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.