OKblog

ICQ 7 nepřekvapilo

Neděle, 17. ledna 2010 16.36 IM Recenze

A slušelo by se dodat, že ani nemělo čím, protože je pořád několik let za konkurencí. Na novou verzi 7 se čekalo docela dlouho – ICQ 6 vyšlo v dubnu 2007. Sice pak přišla menší aktualizace na 6.5, ale to bylo asi tak všechno.

„Sedmička“ přináší už výraznější změny, které se týkají především vzhledu a těšit se můžeme i na nové (a podle mě zbytečné) funkce. Ale pěkně od začátku. Instalační soubor má přes 11 MB, což není zrovna málo. Ovšem dnes už na tom tak nezáleží.

ICQ 7

Instalace je klasicky primitivní (jako většina uživatelů tohoto klienta), stačí jen zaškrtnout a odkliknout. Pozor ale na takovou drobnost – nijak se nedozvíte, že se nainstaluje odporný ICQ toolbar od Internet Exploreru a Firefoxu. A změní se vám domovská stránka. Prostě klasické vlezlé ICQ…

Vzhledově se ICQ 7 změnilo k lepšímu, nicméně brčálově zelená zůstává. Naštěstí se ale dá změnit barevné schéma změnit. Zázrak! Třeba Live Messenger to umí už několik let…

ICQ 7

ICQ 7

Hlavní okno je teď kulatější, dalo by se říct, že už vypadá celkem normálně. Samozřejmě až na příšernou reklamu dole… Změnilo se i psaní statusu, nápadně se podobá Skypu. A je možnost přes status sdílet obrázky – naprosto zbytečná věc.

ICQ 7

Novinkou jsou tzv. Kanály přátel. Zde se zobrazují novinky, tedy například, že uživatel Pepa si změnil status nebo že si Franta změnil obrázek. Funguje to podobně jako na Facebooku – události se dají komentovat a tvůrci ICQ dokonce zkopírovali i funkci „Líbí se mi“.

Do těchto kanálů je možné přidat kontakty za Facebooku nebo Twitteru (+ další) a tak se budou v této záložce zobrazovat.

ICQ 7

Tvůrci tvrdí, že nová verze je rychlejší. Je, ale ne o moc. Popravdě to skoro ani nejde poznat. A ani hardwarové nároky neklesly. ICQ 7 si v klidu řekne o 40 MB paměti…

ICQ 7 ke stažení verze 7.0.1205, cca 11,3 MB

ICQ 7 je pomalé, škaredé, fukcemi několik let za konkurencí, má reklamu a přesto se najdou lidi, kteří jej používají naprosto dobrovolně. Nechápu.

předchozí další


Související články

Komentáře (27)

 
neděle, 17. ledna 2010 18:33:31

Hmm, pěkné :-) Cca od roku 2001 již používám Mirandu, a jak vidím, tak k tomu mám stále důvod. Díky

 
neděle, 17. ledna 2010 18:59:38

Tak jsi mi vzal vítr z plachet. Asi svou „externí recenzi“ (nebo jak to nazvat, nejsem ani občasným uživatelem ICQ sítě) pojmu ve smyslu rozdílů oproti WLM a podobným klientům. :D

 
neděle, 17. ledna 2010 19:40:16

náhodou ICQ7 je konečně po pauze zase povedený oficiální klient :) .. ale je jasné že se zas některým tvůrci nezavděčí ;););)

 
neděle, 17. ledna 2010 19:54:30

No, já používám ICQ lite a to je takřka ideální a taky je to oficiální klient a hlavně, vždyť to vypadá docela dobře.

A mimochodem, už kdysi (tuším snad ICQ99 nebo ICQ 2000) umožňovalo měnit barvy.

 
neděle, 17. ledna 2010 20:14:15

[4] frettie: O tom silně pochybuju. ICQ až do verze 5 nemělo skiny, takže barvy se měnit nedaly. Ale třeba se mýlím, už je to docela dávno…
A kromě toho jsem takový hrozný software nikdy moc nepoužíval.

 
neděle, 17. ledna 2010 20:20:37

Hodně mých kamarádů používá ICQ klienta jen kvůli hrám, které myslím podporuje pouze ten oficiální. Nicméně už několik se trhlo, nainstalovalo si a používá nějakého Jabber klienta, když se mnou chtějí být ve spojení přes IM.

 
neděle, 17. ledna 2010 20:44:09

já se toho šmejdu úplně zbavil a je mi líp :P http://www.freezy.cz/index.php?page=clanek&id=38 :P :D

 
neděle, 17. ledna 2010 20:56:08

Před dávnou dobou jsem používal Trillian kvůli několika paralelně puštěným účtům, ovšem Trillian měl velké (nejspíš neřešitelné) problémy s českým kódováním. Jinak jsem byl s ním spokojen, byl jednoduchý, nenáročný.

Pak jsem přešel k Mirandě, která mi vyhovovala asi nejlíp do doby, kdy jsem měl problémy s příchozím spamem (dnes už asi snadno řešitelné) a později s připojením. Moje připojení k internetu k večeru stojí za prd a co pár minut na krátký okamžik vypadne, což normálně není poznat, ale ICQ to vyhodí. Nedokázal jsem nikde nastavit automatický login a tím Miranda u mě skončila.

Nyní používám Digsby, který spíše patří pro BFU uživatele, ale jsem s ním vcelku spokojen, tedy až na absenci klávesových zkratek.

Jinak díky za článek a hezký večer.

PHATE

 
neděle, 17. ledna 2010 20:57:43

ICQ je humus – nejen však klient, ale také protokol. To myslím ví každý ;-) Není nad MSN či jinou alternativu. ICQ mám výhradně pro skupinu lidí, kteří nemají MSNko. Pokud tedy spadne ICQ, absolutně to neřeším, jelikož většinu mám v MSN :)

Jinak na MACu klasika – Adium.

 
neděle, 17. ledna 2010 21:05:59

[8] PHATE: Trillian jsem používal docela dlouho, ale odradilo mě dlouhé čekání na Astru (snad tři roky). Je to fajn IM, sice taky trochu náročný, ale zase toho hodně umí.
Možná když pohledáš, tak tu najdeš i článek o něm :)

Mirandu používám už několik let, asi od doby, kdy jsem přestal používat Linux a za tu dobu jsem si už dost slušně přizpůsobil. Takže třeba na to opakované připojování mám plugin KeepStatus.

 
pondělí, 18. ledna 2010 11:23:41

[5] xergic: Právě proto, že nemělo skiny, tak šlo dobře měnit vzhled. Tehdá se celý ICQ klient adaptoval na okolní prostředí MS Windows, takže dodržoval tebou nastavené grafické schéma. Což je věc u ICQ klienta dnes nemyslitelná.

[9] Patrik Vogl: Nechtělo by se ti někdy napsat pár slov o Adium? Posledního půl roku o něm dost slýchávám, ale nemám ho kde vyzkoušet (na Macu pracuju výhradně a jen ve škole).

 
pondělí, 18. ledna 2010 20:37:44

[10] xergic: Díky za tip. Digsby mi zatím vyhovuje, ale mohlo by to bejt lepší. Miranda se mi zdála ideální do doby, kdy mi začala takhle vylítávat (Digsby drží líp, nevím čím to). Dokonce jsem pro ní udělal i vlastní Phate´s Miranda pack – http://www.phate.honsa.eu/418 .

Zatím ale asi zůstanu u Digsbyho, ale člověk nikdy neví…

Spíš mě štve to, že většina lidí využívá samotnej ICQ protokol, je to snad nejhorší možný řešení… Bohužel je to u nás a v Německu rozšířený :-(text

 
pondělí, 18. ledna 2010 22:40:08

[1] Jakub Jeřábek: chci se zeptat, Miranda mi nějak stávkuje co se týče aktualizace statusů, a nevím čím to je…navíc v ní mám problém s odesíláním souboru, nelze pouhým přetažením jako mi to vždy šlo..tak nevím, třeba je problém mezi židlí a klávesnicí ale nemůžu na nic přijít :D

 
úterý, 19. ledna 2010 15:35:41

[12] PHATE: Taky se mi občas stává, že se odpojí, ale naštěstí to není tak často, abych to musel řešit. Digsby má možná jiné nastavení, nevím.
Digsby jsem zkoušel, pro mě má moc zbytečností – jako propojení s FB nebo mailem. To bych asi nevyužil, ale připouštím, že bych si na to možná časem zvykl :)

 
středa, 20. ledna 2010 10:14:37

[14] xergic: Mě právě o FB nebo podobný hovadiny taky nejde, ale mám několik ICQ a MSN účtů, které potřebuji spouštět paralelně. A to mi Digsby umožňuje. Ze začátku mě nasr**la nutnost registrace na jejich websajtě, ale to už je jedno.

Za poslední dobu jsem přešel k sice „horším“ programům, ale o to jednodušším. Už jsem zase BFU, prostě nemám čas se s něčím štelovat :-)

Ale nikdy by mě ani nenapadlo zkoušet originálního ICQ klienta :-D

 
středa, 20. ledna 2010 13:07:21

Krásně sarkastická recenze. :-) Jinak naprosto souhlasím a nyní používám také Mirandu. Dost dlouho jsem sice používal Trillian a zkusil jsem i QIP, ale nebyl jsem úplně spokojený.

 
středa, 20. ledna 2010 14:18:43

Grrr, už len kvôli tomu prenastaveniu domovskej stránky a nainštalovanie ICQ toolbaru by si zaslúžili zopár za zadok.

 
středa, 20. ledna 2010 18:27:33

[15] PHATE: Miranda taky umí více účtů současně, ale s tím nemám zkušenosti. Registrace je prkotina, dneska se člověk registruje všude možně…

ICQ zkouším, protože je to přece jenom pro náš trh významný program (bohužel). Tak mě zajímá, jak si vede. A navíc si občas zahraju nějakou tu hru – třeba Slide-a-lama je moje oblíbená :)

[16] Lostindream: Hodně lidí nakonec skončí u Mirandy, pokud má čas si ji trochu přizpůsobit – pak je to super IM. Třeba QIP mi nikdy nesedl, přišel mi tak trochu jako lepší klon ICQ a to fakt nechci.

 
středa, 20. ledna 2010 22:06:32

[18] xergic: U Mirandy jsem právě používal asi 10 účtů současně. Stačí prostě nakopírovat icq.dll několikrát a zadata příslušný login. Přes klávesový zkratky jsem si i nastavil perfektní přepínání účtů do několika „okruhů“ účtů a fungovalo to skvěle. Jen mi potom začal padat net a neměl jsem čas se s tím dál štvát… Asi už začínám bejt pohodlnej :-)

 
sobota, 23. ledna 2010 2:06:01

Zlatej QIP! Jednoduchej, přehlednej a bez reklam :D ICQ jsem opustil už strašně dávno (hned jak jsem se dozvěděl, že existují i alternativní klienti). Samotný protokol je na dvě věci, jen škoda, že jej využívá stále spousta lidí. Kdyby všichni přešli na MSN, hned by ten svět byl krásnější :D

 
neděle, 24. ledna 2010 20:38:47

Poslední verzi kterou sem používal byla asi 5 a nějaká její 5.1 nebo tak něco. Pak sem přešel na Trillian, ale kvůli otřesnému kódování přešel na QIP2005. U toho sem zůstal, ale poslední dobou mám sto chutí odejít třeba k Mirandě. Na QIPu se mi začíná množit spam od botů s ruskými stránkami. Nějaký filtr v QIPu je, ale nefunguje ani ten proti url adresám, ani ten proti zprávám mimo kontaklist. Takže to tak nějak zatím neřeším, správu zavřu a jednou za čas smáznu skupinu kontaktů které sem neautorizoval. Ale už mě to nebaví. Jenže s Mirandou sem už jednou experimentoval, holá je na nic, většina packů mi ji shazovala a na to hledat a doplňovat si sám pluginy nějak nemám čas, chuť ani nervy. Něco jako FF, samo o sobě použitelné, ale to je tak vše.

Kdyby aspoň třetina lidí v mém okolí měla WLM, tak nic neřeším a ICQ u mě končí. Jenže to stádo vidí akorát ICQ , myslí si že QIPem něco vyřešili a že sou cool. A v poslední době všichni mluví o xichtoknize, kterou ovšem nějak už nemůžu ani cítit. Takže je to nakonec ICQ nebo nic :(

 
úterý, 2. března 2010 10:58:41

Lidi a víte o jiném klientovi kde by šli zadarmo posílat smsky? Jako že icq používám pouze kvůli tomu že je možné posílat zdarma smsky do všech sítí, toto v Mirandě ani Qipu nefunguje, ne?

 
neděle, 28. března 2010 15:13:22

Honza: No, já moc nemám rád víceúčelový věci. Proto na posílá smsek z netu jsem používal Krtečka. Najdeš ho i na stahuj, umí i frontu a hromadné odesílání, takže to je dost dobrej sms-bomber xD

 
sobota, 3. dubna 2010 19:21:34

hned na začátku instalace je, jestli chcete nainstalovat icq jako domovskou stránku a vyhledávač:)

 
pondělí, 10. května 2010 16:54:41

No tak pro „recenzenta“ mám vzkaz. Sám jsem ICQ dřív používal a i v dnešní době ho neustále používám. Na to na co ho potřebuji mi bohatě stačí a reklamy ve spodní části okna programu jsou opravdu ta poslední věc, která mě štve. Nehledě na to, že spousta jiných klientů má potíže s češtinou. Co se týče vzhledu programu, tak názor na něj může být čistě subjektivní, mě třeba zas tak škaredé nepřipadá. Protože téměř každý kdo ICQ využívá si může stáhnout skin, který se mu líbí. A označovat uživatele ICQ za primitivní jen ukazuje, že „velechytrý“ autor je vlastně sám primitiv. Jo a ještě jeden dotaz. Jakými funkcemi je ICQ několik let za konkurencí ? Díky.

 
pondělí, 10. května 2010 17:22:26

[25] M4rty5: Jo, přesně takové rýpaly mám nejradši… Tak pěkně od začátku a polopatě:

1. Reklama obtěžuje a ne málo. Pořád bliká a hýbe se a tím odvádí pozornost jinam. Už jenom samotný fakt, že tam reklama je, mi dost vadí.
2. Který z klientů má problémy s češtinou? Už několik let používám Mirandu a nikdy jsem problém neměl. Stejně tak několik přátel, kteří používají třeba i QIP. Před nějakou dobou to možná platilo u zlomku klientů (především na Linuxu), ale dnes už fakt ne.
3. Jistě, vzhled je subjektivní záležitost, ale že ICQ vypadá jako omalovánka, to mu těžko někdo odpáře. A ruku na srdce – kolik lidí používá jiný skin? A kolik lidí si ho vůbec umí stáhnout?
4. Ano, většina uživatelů ICQ jsou -náctileté děti. A těm se dá nacpat téměř cokoli. To je prostě fakt, smiřte se s tím.
5. 90 procent funkcí ICQ někde okopírovalo, především od MSN/Live Messengeru, který je prostě ve vývoji mnohem dál.

 
úterý, 5. října 2010 18:15:18

naprosto souhlasim – ICQ 7 je pomalé, škaredé, fukcemi několik let za konkurencí, má reklamu a přesto se najdou lidi, kteří jej používají naprosto dobrovolně. Nechápu….No já myslim,že chápeš :) nakonec je to popsáno viz článek – primitivní ICQ si instalují primitivní „lidé“,ale i já mám instalovanej tenhle hnus,to jen proto,že v kontaktech sou berani,blbečkové,strach instalovat něco jinýho,přiblblý otázky jestli jinej podporuje protokol ICQ,Windows Live Messenger tady nemá šanci a je to škoda

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.