OKblog

Jak jsem si koupil PS4

Středa, 17. února 2016 13.14 Recenze

Herní konzole jsem neměl moc rád, počítač je prostě počítač. Ale postupem času se můj pohled změnil. Začalo to asi před dvěma lety, kdy jsem si koupil (z druhé ruky) Xbox 360 v podstatě z jediného důvodu – chtěl jsem si zahrát GTA V. Na starém desktopu jsem nerozjel ani čtyřku a MacBook Air na hry prostě není.

Uvědomil jsem si, že konzole mají v tomhle obrovskou výhodu: když pro ni vyjde nějaká hra, bude určitě fungovat. PC je potřeba čas od času upgradovat, abyste mohli hrát nejnovější hry. A to není levná záležitost. Kromě toho jsou konzole docela levné – za podobně výkonný počítač dáte klidně dvakrát až třikrát víc. Ale to beztak všichni víte.

Starý Xbox 360 (na trhu od roku 2005) mi ale přestával stačit. Přišel čas najít nástupce. U konzolí je to na první pohled jednoduché: buď PlayStation 4 od Sony, nebo Xbox One od Microsoftu. Možná byste čekali, že zůstanu u Xboxu, ale nakonec jsem rozhodl pro PS4. Proč?

Musím se přiznat, že jsem se rozhodoval fakt dlouho. Četl jsem spoustu srovnání, sepsal si pro a proti. Kdybych uděloval body, bylo by to hodně těsné. Takže nakonec rozhodly drobnosti. Všechno rozepisovat nebudu, dobrých srovnání je na internetu dost.

Xbox One vs PS4 ovladač

Z hlediska výkonu jsou na tom skoro stejně, multimediální funkce mají obě konzole slušné. Největší rozdíly jsou tak spíš ve vzhledu a ovladači. Xbox One je o kus větší a těžší, ale přesto ještě potřebuje obrovský externí zdroj, PS4 má vestavěný.

Vestavěnou baterii má pro změnu ovladač PS4 a její výdrž není úplně ideální (uvádí se 6-8 hodin). Oproti tomu Xbox ovladač používá klasické tužkové baterie a není problém je vyměnit. A subjektivně padne líp do ruky. Další výhodou Xboxu je Kinect, který nemá konkurenci. Jasně, pro PS4 existuje Camera, ale ta není tak dobrá.

U mě nakonec vyhrál PlayStation 4. GTA V jsem na něm už dohrál (základní příběh), celkem už potřetí. Kromě toho ještě často hraju FIFU16 (ke které jsem zdarma dostal Plants vs. Zombies: Garden Warfare). Kdyby si chtěl se mnou někdo zahrát, přidejte si mě na PSN – jsem tam jako x3rg1c.

předchozí


Související články

Žádný komentář

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Můžete být první.

Napsat komentář

@
  • HTML formátování není povoleno, můžete ale použít **tučné** nebo *kurzíva*.
  • Jeden Enter znamená nový řádek, dva Entery nový odstavec.
  • Odkazy začínají http://, za odkazem dělejte vždy mezeru.
  • Můžete použít i [číslokomentáře] k odkazu na komentář.
  • Gravatary podporovány.