OKblog

Koncert Genesis v Polsku

Pátek, 22. června 2007 22.19 Hudba

Včera touto dobou jsem si vychutnával jeden z koncertů evropského turné skupiny Genesis. Ve středu byli v Praze, ve čtvrtek se přesunuli do Chorzowa. A protože do Polska to je blíž, než do Prahy, jeli jsme právě tam.

Po cestě začalo trochu pršet, takže jsme se obávali, že nás déšť stihne i při koncertě. Bohužel se to vyplnilo. K tomu se přidala ještě silná bouřka, které blesky doplňovala jinak skvělou světelnou show.

Nakonec propršelo celý koncert, ale nikomu to příliš nevadilo. Atmosféra byla i tak jako na každém koncertě skvělá. Mrzí mě, že jsem si nevzal foťák, ale stejně by fotky nebyly asi příliš dobré. Následující fotky proto nejsou moje.

Genesis
Phil Collins zpíval naplno…

Genesis
… ani déšť mu nevadil

Zahráli samozřejmě všechny nejlepší skladby – Domino, Mama, Invisible TouchI cant dance.

Genesis
Mike Rutherford s baskytarou

Časem se ukázalo, že technika nevydrží všechno, takže na obrovské obrazovce s tisíci LED diodami začaly objevovat vadné pixely (zběžně jsem našel dva modré a čtyři červené) a kromě toho přestala fungovat i dvě světla.

Genesis
Malá část pódia

I přes déšť a pár menších komplikací na začátku, kdy hrozilo zrušení, stál nakonec koncert za to. Show se vším všudy. Phill Collins, Mike RutherfordTony Banks zahráli prostě skvělý koncert.

předchozí další


Související články

Komentáře (5)

 
pátek, 21. prosince 2007 20:20:35

nojo, když se ti líbí tahleta středověká hudba , tak to se pak nedivím, že nedokážeš pochopit cokoliv novějšího co vzniklo až po rozpadu Rakouska Uherska

 
pátek, 21. prosince 2007 20:26:11

[1] VfB: Mohl bys mi prozradit:
1, jak tvůj komentář souvisí s článkem?
2, jaký má tvůj komentář smysl?
3, co máš proboha namysli středověkou hudbou?
4, a co tím druhým?

 
čtvrtek, 27. prosince 2007 20:49:02

to byla reakce ta ten tendenční článek o hip hopu a hodil jsem ho sem, protože u toho původního článku jsou již zakézané komentáře

středověkou hudbu myslím takovou, která vznikla v minulém tisíciletí a zajímá jen pár paleontologů jako jsi ty :)

 
čtvrtek, 27. prosince 2007 20:58:26

[3] VfB: Tak jsme se zasmáli… :)

Pokud se nepletu, tak středověk končí (podle většiny historiků) rokem 1492 a je tudíž dost mimo mísu házet tam inteprety 20. století. (A co je horší – řadit je tam s hudbou století předchozích.) Kromě toho ta hudba zajímá celosvětově miliony lidí. Ale možná sis toho ještě nevšiml ;)

Smím-li se zeptat – ty zavrhuješ všechnu hudbu, které vznikla před rokem 2000, resp. 2001? V tom případě by totiž nemělo smysl se dál bavit…

Pokud jde o zakázané komentáře u tamtoho článku: Nešlo to jinak, protože se z toho začal stávat koutek sprostých vyřvavačů bez argumentů a neschopných ten článek pochopit. Kromě toho není server a můj systém na takové množství komentářů a návštěv stavěný.

 
úterý, 25. listopadu 2008 19:51:52

[3] VfB: Fascinující je že si pleteš hip hop s uměním a muzikou

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.