OKblog

Mám rád iPad

Pondělí, 4. června 2012 15.03 Apple

Když Apple představil iPad, říkal jsem si, že to je sice fajn věc, ale není pro mě. Dlouho jsem se přesvědčoval, že když mám iPhone, iPad bych stejně moc nepoužíval. Jaký to byl velký omyl.

Nakonec jsem si tedy iPad koupil a je to spíš tak, že iPhone už funguje jenom jako telefon a přístup k internetu, když není v dosahu WiFi.

Koupil jsem použitý kus druhé generace (základní 16GB, bílý, WiFi), ale ve skvělém stavu. Bílá varianta se mi líbí víc (na rozdíl od iPhonu), 16 GB mi zatím stačí. 3G verzi jsem nechtěl – nebudu přece platit dvojí datový tarif se směšným FUP, v nouzi prostě zapnu Osobní hotspot na iPhonu.

Spousta lidí říká, že tablety jsou k ničemu, ale já si to nemyslím. Hodí se, když chcete něco rychle u televize vyhledat na internetu, ukázat fotky nebo video na YouTube. Ve spojení s Apple TV je to ještě lepší.

Číst zprávy a články na iPadu (Reeder napojený na Google Reader) je taky docela fajn. A knížky? Na iPhonu nemají iBooks moc smysl, ale přečíst si knížku na iPadu není problém. A taky jsem si předplatil časopis Computer, který je opravdu pěkně zpracovaný.

Nejzábavnější je ovšem sledovat, jak se líbí ostatním. Oblíbili si ho snad všichni v okolí, od přítelkyně po prarodiče. Dokonce uvažují o koupi. Na mnoho věcí je prostě lepší než netbook nebo notebook.

předchozí další


Související články

Komentáře (5)

 
pondělí, 4. června 2012 16:06:38

Na iPadu je skvělé to, jak dokáže pokrýt potřeby lidí, firem i škol a zaujme každého bez ohledu na věk :-) U nás v rodině rodiče doma nic jiného nepoužívají, babi díky němu ve svém věku pronikla do tajů internetu a navíc si na něm hraje s 3letým vnukem. To mě na iPadu nejvíc baví, to nadšení lidí, kteří navíc iPad používají a nemají k tomu odpor, nějakou povinnost, že jej musí používat atp. Jinak sám mám iPad 2 16 GB WiFi a došel jsem k tomu, že 16 GB je málo. Mám v iPadu primárně aplikace, minimum hudby a v podstatě žádné filmy, krom krátkých věcí jako demo content. I přesto je to málo. Neustále mažu nějaký obsah, abych mohl stáhnout aktualizace, nemůžu tam mít všechny aplikace, které bych chtěl (hlavně hry) atp. A druhá věc je pouze WiFi. Měl jsem podobný názor, ale 3G mi ve výsledku opravdu chybí. Leč mám WiFi skoro všude k dispozici, tak se najdou situace, kdy prostě iPad nepoužívám a raději vše najdu rovnou na iPhonu, protože nemám čas a chuť to párovat. Navíc třeba T-Mobile umí dvě SIM za cenu jednoho tarifu s 3 GB FUP – což mi přijde dostačující. Sám mám teď na iPhonu 2 GB FUP a nemám šanci to přesáhnout (většinou mi stačí tak 250 MB na měsíc). Takže až se budu rozhodovat někdy příště, tak rozhodně 32 GB a WiFi + 3G :-)

 
pondělí, 4. června 2012 17:09:04

[1] Martin Světlík: Já mám ještě 6,5 GB volného místa a to mám her docela dost. I když je fakt, že nejsou tak náročné na místo. Nejvíc stejně zabírá GarageBand :)

Párování je rychlé, jenom zapnu Osobní hotspot a iPad je okamžitě připojený. Ale často to nepoužívám, jenom když jsem v autobuse. Stejně mám jenom 150 MB, za víc jim platit nehodlám. Zase tak nutně to nepotřebuju. A dokud nebudou datové tarify za rozumnou cenu, tak svůj názor měnit nebudu…

 
pondělí, 4. června 2012 17:59:04

[2] xergic: No já třeba hrál GTA III a Max Payne, kdy krom samotného objemu aplikace se ještě nabalují jejich data, o Garage Band ani nemluvím, k tomu iMovie a iPhoto, pak dokumenty v iWork aplikacích a je to hned :-) Jinak mě hotspot rozčiluje, musím ho většinou zapnout / vypnout a na iPadu zas zapnout / vypnout WiFi, aby se to chytlo, i se to nějak pofidérně pak odpojuje…

 
sobota, 9. června 2012 14:39:26

Mno vzhledem k ceně bych ho nevyužil. Chápu tvé nadšení, je to hezký přístroj, ale ne pro všechny. Nejsem zas takový počítačový nadšenec jak se může zdát a já bych za to osobně 10 prostě nedal.

Měl jsem v ruce nový i dvojku (ten rozdíl v rozlišení je zdát opravdu hned, i z dálky), ale využití to pro mě nemá. Práci a zábavu řeším na notebooku a videa, poznámky a hovory řeším na mobilu. Nic víc nechci (knihomol nejsem a na TV koukám sotva 3× do týdne). Tobě, ale samozřejmě přeci s iPadem plno zábavy.

 
sobota, 9. června 2012 15:49:45

[4] Carl114: Není pro každého, to je jasné. Někdo si to využití najde. Mně se to vedle iPhonu a MacBooku nezdálo moc reálné, ale nakonec je to všechno jinak.
Notebook bych si už do postele nevzal, není to moc pohodlné. iPad nehřeje, nehučí…

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.