OKblog

Maxthon není jen převlečený IE

Sobota, 11. června 2005 20.41 Prohlížeče

Maxthon je v současnosti nejlepąí nadstavba IE a dá se říct, ľe také nejoblíbenějąí. Osobně jej pouľívám uľ přes dva roky (tehdy se jeątě jmenoval MyIE2) a první, co se mi líbilo, byly záloľky. To je taky jeden z hlavních trumfů Maxthonu.

Skvělá práce se záloľkami a Super Drag&Drop

Opravdu, záloľky (dále jen taby) jsou v Maxthonu vychytané. Můľete nastavit jejich maximální a minimální ąířku, můľete nastavit maximální počet znaků v tabu. A to není zdaleka vąe. Kdyľ je tabů moc a nevejdou se na jeden řádek, vytvoří se řádek druhý. A to pořád není vąechno! (nepřípomíná vám to teleshopping? :D )

Teď přichází na řadu daląí skvělá funkce a to přesouvání (nebo jak si to nazvete). Díky této funkci můľete například přetáhnout označený text a tím vyvoláte vyhledávání (které se dá taky nastavit). Tato funkce je dokonce tak chytrá, ľe kdyľ označite text v odkazu a přesunete jej, neotevře se nová stránka s odkazem, ale s vyhledáváním onoho slova.

Představte si, ľe chcete stránku otevřít v novém tabu – máte tři moľnosti – buď kliknete pravým tlačítkem na odkaz a zvolíte Otevřít v novém okně nebo dole v statusbaru kliknete na Otevírat odkazy v novém okně a poté jiľ můľete na odkaz normálně kliknout. Třetí moľností je právě před chvílí zmíněná funkce. Jednoduąe stačí kliknout normálně na odkaz, chytnout ho a pohnout myąí jen o pár pixelů a pustit – máte nové okno.

Přizpůsobení Maxthonu

Maxthon umoľňuje také měnit vzhled. Skinů existuje velké mnoľství. Mimo to můľete Maxthon roząířit o pluginy a to buď normální – tlačítkové – nebo pluginy do sidebaru…

Aby toho nebylo málo, můľete z menu vyházet nepotřebné poloľky nebo si jiné přidat. A nejen v menu, ale také ve statusbaru.

Daląí funkce

Samozřejmě, ľe to, co jsem zatím napsal není ani zdaleka vąe, ale přesto bych se jeątě zmínil o několika drobných věcí, kterých jsem si vąiml.

Vychytané je třeba zoomovaní stránky – Ctrl + kolečko myąi zvětąí písmo a Ctrl a + zvětąí celou stránku (jako Opera). Daląí věcí je tzv. session saver neboli česky ukládač sezení. Máte otevřených 20 tabů a zničehonic ho omylem ukončíte. Ale nemusíte je vąechny otevírat znova. A pokud si to dobře nastavíte, můľete si při startu dokonce i vybrat, které z naposledy otevřených stránek chcete otevřít.

Daląí drobností jsou naposledy otevřené stránky. Kliknete vedle a zavřete tab. Co teď, kdyľ si nepamatujete URL? Právě na to je tato funkce.

Navíc Maxthon nemusíte instalovat, stačí jej pouze zkopírovat. Nebo jej můľete spuątět z USB klíčenky anebo ho můľete jednoduąe zabalit do ZIP archivu a přesunout i se vąemi nastaveními na jiný počítač. Jak jednoduché.

©koda jen, ľe se Maxthon nevejde na disketu (ač mu k tomu moc nechybí), ale pořád jeho Lite verze (bez skinů a pluginů) má necelé dva megabajty…

Jeątě jsem zapomněl na RSS čtečtku – podporuje větąinu známých formátů od RSS 0.91 aľ po Atom. A pokud Maxthon najde na stránce RSS zdroj, nad hlavním panelem se objeví oznámení – kdyľ na něj kliknete, můľete si RSS přidat do seznamu. RSS se zobrazuje v sidebaru

Závěr?

Tento článek měl poukázat na vlastnosti toho prohlíľeče a já v ľádném případě netvrdím, ľe tyto funkce nemají ostatní prohlíľeče.

předchozí další


Související články

Komentáře (8)

 
úterý, 14. června 2005 16:15:18

S těmi odkazy do nových tabů jde i prostřední tlačítko, ne?

 
úterý, 14. června 2005 19:50:23

Šlaha: To nevím, na prostředním tlačítku mám scrollování ;)

 
pátek, 17. června 2005 19:00:54

"Mám Maxthon a nikdo mi nerozumí."

 
pondělí, 20. června 2005 16:29:47

To jo, ale dá se nastavit (v myie to šlo), že po kliku na odkaz prostředním tlačítkem, se odkaz otevřel do nové záložky.

 
pondělí, 20. června 2005 19:33:27

šlaha: Asi dá, ale mě se víc líbí scrollování :D

 
úterý, 26. července 2005 14:54:10

nevím z čeho jseš tak nadšenej, všechno co tady popisuješ přece umí každý browser, kromě jednoho od nejmenovaného majoritního výrobce OS, navíc maxton stejně nedokáže správně zobrazit html kód, ale je pravdou, že s ním je možné browsit na webu s čistým MSIE je to sadomasocistická záležitost

 
středa, 27. července 2005 10:20:15

von Banhoff: Umí každý browser? Možná, když ale pominu to, že do FF musím nacpat tunu rozšíření, aby uměl aspoň tohle :D
Navíc Maxthon je o dost bezpečnejší než IE.

 
neděle, 31. prosince 2006 21:44:10

Maxthon je cool.jen marně sháním plugin,kterej by uměl udělat screenshot bez ohledu na jeho velikost.Klasickej screenshot vím jak udělat,ale tam se vejde jen to,co je vidět na monitoru v ten moment.
Kdyby jste o něčem věděli,tak mi dejte vedět na mail guggin@seznam.cz
Dík

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.