OKblog

Mike Oldfield: Live at Montreux 1981

Středa, 28. června 2006 18.08 Hudba

Víc než před měsícem (konkrétně 15. května) vyšlo DVD z vystoupení Mika Oldfielda na jazzovém festivalu Montreux z roku 1981. Tento festival byl poprvé už v roce 1967 a od té doby se na něm ukázala spousta hvězd. A za dva dny se ve švýcarském Montreux uskuteční čtyřicátý ročník.

Ale zpět k DVDčku. Obalem se zabývat snad ani nebudu. Už jenom proto, že jsem nenašel obrázek. Dřív než začnu s obsahem, zmíním ještě pár technických dat: obraz je sice digitálně upravený, ale přesto to není nic extra. Ale je pravda, že obraz není tak důležitý jako zvuk. Kromě klasického sterea je ještě na výběr Dolby Surrond 5.1DTS, kterému dávám přednost.

Co je uvnitř?

Když otevřete obal… Aha, vy myslíte uvnitř jako uvnitř, na DVD. Tracklist není sice na pohled nijak obsáhlý (čítá 7 bodů), když se podíváte pozorně, zjistíte, že skladeb je tam celkem 12 (plus intro). A není to nic obyčejného: (v závorce je čas originální skladby)

Výběr je to opravdu skvělý. Z velké části jde o skladby ze dvou předcházejících alb – PlatinumQE2. S druhým jmenovaným byl v době konání festivalu zrovna na turné po Evropě. Když toto DVD srovnám s jinými, je na pohled patrná jedna věc – málo hudebníků. Většinou je kolem něj dobrých patnáct lidí, tady jich je sotva polovina…

Potěšilo mě, že Mike hraje na svůj Gibson SG a že tam zpívá Maggie Reilly, která mimochodem nazpívala třeba Moonlight Shadow. Tohle DVD prostě nesmí ve sbírce každého sběratele chybět ;)

předchozí další


Související články

Komentáře (4)

 
středa, 28. června 2006 20:59:23

Nu ja si zkusim stahnout ty alba, protoze Mike ma v poho skladby, Moonlight Shadow patri mezi me oblibene.

 
středa, 28. června 2006 21:14:24

[1] QuickShare: Jo, to je klasika, to se musí líbit všem :)

 
sobota, 8. července 2006 1:36:15

Tato hudba je dobra ale nemam rad toho chlapa…a stve me ze ani nevim proc :-D. Ale Moonlight Shadow je dokonalost!

 
úterý, 1. ledna 2008 1:36:51

[3] lOlA b!og: Já vím proč ho nemáš rád,je to prostě bůh:)ano bůh,a ty se s tím nemůžeš smířit,tak pro to.;)Moonlight Shadow je sice dokonalost,ale nejvíc komerční.Skus třeba 'New Time'.;););)

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.