OKblog

MSVPC 2003, XP SP2 a IE7

Sobota, 2. prosince 2006 22.33 Windows

Potřebujete mít na počítači IE6 i IE7 zároveň? Jsou dvě možnosti: Zkusit to nějakým trikem, nebo mít virtuální PC. To druhé bylo před dvěma dny vyřešeno poskytnutím Microsoft Virtual PC 2004 a obrazu s Windows XP SP2 zdarma.

Samozřejmě je nutností mít legální systém, abyste mohli jak MSVPC, tak onen obraz stáhnout (odkazy najdete na konci článku). Normálně využívám Windows 2000 a nemám tak možnost si IE7 vyzkoušet. Proto jsem to musel zkusit. Instalace MSVPC je bezproblémová a funguje i u mě.

Po stažení obrazu je třeba vytvořit nový virtuální stroj. K tomu stačí spustit MSVPC a kliknout na „New…“. Otevře se docela srozumitelný (anglický), intuitivní průvodce, do které je třeba zadat název stoje a umístění staženého obrazu. Po vytvoření dvakrát kliknete na „Start“. Za chvíli už před vámi je mírně ořezaná (např. chybí Malování) verze XPéček.

Pokud máte na skutečném počítači už IE7, nemusíte dělat, pokud máte IE6 a IE7 chcete vyzkoušet, musíte jej stáhnout a nainstalovat stejně jako na normálním počítači.

Stahujte: MS Virtual PC 2004, obraz

Na závěr ještě pár obrázků bez komentáře:

IE7 – instalace IE7 v akci

Systém

předchozí další


Související články

Komentáře (2)

 
neděle, 3. prosince 2006 10:55:36

No, legální windows mám :) takže bych mohl zkusit.

 
neděle, 3. prosince 2006 12:32:44

MVPC je super vecicka, pouzivam uz dlouho.

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.