OKblog

Na Cnetu se asi zbláznili

Čtvrtek, 26. května 2005 17.56 Prohlížeče

Minulý týden vyąel na Cnetu článek se srovnáním několika prohlíľečů – IE6, Firefoxu, Opery 8, Netscapu 8, Safari a IE nadstavby s P2P klientem DeepnetExplorer. Uľ dlouho jsem neviděl článek, u kterého bych se tak nasmál, protoľe to, co autor napsal jsou z velké části vyloľené blbosti.

Problém 1. – první místo Firefoxu

Nechápu, jak prohlíľeč, který v základu nenabízí prakticky nic, můľe porazit skvělé a plně vybavené prohlíľeče jako Opera nebo Safari. Ikdyľ si Firefox vybavíte tunou roząíření, můľe nabízet zhruba to, co nabízí dva jiľ zmíněné prohlíľeče. Například ve Firefoxu jsou místo RSS čtečky jen tzv. ľivé záloľky – Jiří Macich je právem nazval „parodií na RSS čtečku“

Problém 2. – poslední místo

Pochopil bych, kdyby na posledním místě skončil jen IE. Pochopil bych, kdyby se stejným skóre skončil DeepnetExplorer. Ale nechápu, proč je na posledním místě i Opera? Podle vąeho proto, ľe autorovi zřejmě vadí banner a nehodlá z Operu platit.

Safari – zlatý střed?

Daląí velký omyl. Safari je zatím jediný prohlíľeč, který proąel Acid2 CSS testem a jak sám autor článku přiznává – je to nejlepąí prohlíľeč pro uľivetele Macu. Proč tedy není první?

Mimo téma

Nedávno jsem přiąel na nějaké vychytávky v Maxthonu. Pokud Maxthonu vlastníte, zkuste kombinaci CTRL a +. V Opeře tímto získáté zoom stránky. A v Maxthonu? Taky! Tímhle se ani Firefox chlubit nemůľe!

předchozí další


Související články

Komentáře (19)

 
čtvrtek, 26. května 2005 18:12:11

sice mam firefox ale je to sux prohlizec :-D

 
pátek, 27. května 2005 9:55:44

Opera 8 jednoznačne u mňa vedie. Firefox je len (podža mňa) zaplátaný a oživený IE. NIč v zlom, ale podža mňa dlho FF nevydrží na čele non-IE prehliadačov. Môžem sa mýliť.

 
pátek, 27. května 2005 12:52:50

pjotr: Já v to doufám :D
(asi bych měl přidat i kódování slovenštiny)

 
pátek, 27. května 2005 13:07:25

Mno ale zase to byl test prohlížečů a ne skvělejch programů pro ty, kteří chtějí chtějí používat internet ;)

… IE si však opravdu druhý místo nezasloužil a FF taky ne… Takže asi fakt safar. Ale u mně vyhrává stejnak Opera.

 
sobota, 28. května 2005 10:31:47

Vůbec tě nechápu. Stále se navážíš do Firefoxu, jak je to špatný prohlížeč, jak je pomalý, jak nic neumí. Na tomhle blogu nemáš článek, kde by jsi něco o špatnosti Firefoxu nenapsal. A teď k tomuto článku. Autor testu může rozhodnout jak chce, pro mě je určitě nejlepší prohlížeč Firefox, ať každý píše, co chce. Takže kdybych já vytvořil test prohlížečů, Firefox by byl určitě první. Opera vůbec nemůže být nejlepší, ale já jí to poslední místo nepřeji. Sice je hodně kvalitní (kvalit Firefoxe ale nedosahuje), a k tomu je ještě placená. To s podporováním Opery je už takový sport asi. „Kdo nepodporuje Operu, nemá na internetu co dělat.“

 
neděle, 29. května 2005 19:02:57

Acci: Víš co? Nečti to. Zajímavé je, že ty zase jenom vyzdvihuješ FF a všechno co jsi teď napsal se dá rozhodně líp aplikovat na tebe a na FF :P Nic ve zlém, ale ten test nebyl vůbec objektivní…

 
neděle, 29. května 2005 20:50:41

Přečetl jsem si několik prvních vět.
„Prohlížeč, kt. nenabízí v základu nic…“ – že by to byla filozofie Firefoxu??

 
neděle, 29. května 2005 20:52:51

A s „mimo téma“ běž někam:
Ve Firefoxu to funguje. Zkus i CTRL + kolečko myši.
Víš houby…

 
neděle, 29. května 2005 21:33:59

mone: Ještě tys tu chyběl… Možná to je filosofie FF, ale ne moje. A to CTRL a + zvětšuje jenom text, není to page zoom jako u Opery a Maxthonu!

 
pondělí, 30. května 2005 16:10:01

Chyběl, a proto jsem tu. http://forum.czilla.cz/viewtopic.php?t=3894

 
pondělí, 30. května 2005 18:41:07

Chybí mi tu smajl chytající se za hlavu :D Pěkné rošíření, ale momentálně ho nemůžu vyzkoušet, protože FF nějak nehodlá fungovat…

 
čtvrtek, 2. června 2005 20:05:01

Opera je stejně kvalitní jako FF (v některých ohledech lepší), ale ve FF je na Windowsech budoucnost, protože je zdarma. Nevím, co pro koho znamená výbava prohlížeče, ale pro mě je jediným měřítkem mezi prohlížeči kvalita vykreslování stránek, ale to je non-webdesignerovi prd platné. Takže používejte co chcete; hlavně když to není IE :-D))

 
pátek, 3. června 2005 14:48:12

Steelista: No, pro mě teda cena není hlavní argument, protože za kvalitu se platí. A kvalita je důležitejší než kvantita :D Nepochybuji o tom, že FF se bude dále rozšiřovat, ale za pár let půjde zase dolů. Historie se může (a s velkou pravděpodobností i bude) opakovat. To si myslím já.

 
sobota, 4. června 2005 11:49:26

xergic: A já se v to modlím ;-)
Opravdu, s prohlížečem, který si údajně (dost pravděpodobně) v RAMce až do zavření drží všechny navštívené stránky, stabilitou připomíná jablka na podzim na jabloni, do které kopnu a v rychlosti prohrává se šnekem nemám za potřebí se štvát ;-)
Btw, Acci a mone jsou vývojáři Firekokse, či co?

 
sobota, 4. června 2005 11:55:19

BAF! Hele nic proti, ale ve ff taky po stisku ctrl + ziskas zoom :D

 
sobota, 4. června 2005 17:37:46

ehm… kolik je tady jen tak mimochodem věkový průměr autorů komentářů ???

Připadám si, jako kdyby tady lidičky na sebe jen útočili o vítězství nad vlastními názory… Safari je jen pro Mac, FF a Opera pro většinu platforem a jen Opera je s podporou nestandartně psaných stránek na tom špatně… Říká vám něco „módy“ zobrazování ??? Opera je nijak moc nepodporuje. Ve Firefoxu, poud není hlavička, tak se ji snaží domyslet, kdežto Opera hned přepne na „nevalidní“ design. Jo a co se pořadí dále týká, tak FF je JEN prohlížeč, o což jde, protože když uživatel chce jen prohlíížeč, proč by měl chtít chat, IRC, Mail atd… ???

 
sobota, 4. června 2005 17:42:53

rád bych k tomu přidal jeden odkaz… http://nanobox.chipx86.com/browser_support.php – hlavně se koukněte na ty procenta úplně dole (navíc je to ovlivněno tím, že Opera podporuje Voice ovládání)

 
neděle, 5. června 2005 20:24:11

DarkCraft(kubicek.martin): Já myslel zoom stránky, ne textu.
kuba-kubula: K tomuhle snad není co říct ;)

 
středa, 15. června 2005 22:55:34

No FireFox je jen prohlížeč tak jako IE – nabízí víc než on, ale není přeplácaný tak jako třeba Opera nebo Mozilla Suite (né každý chce mít vše v jednom). Navíc je multiplatformní což se třeba o Safari říct vůbec nedá. Nemluvě o testu Acid2, kterým prošel už i Konqueror, avšak tak jako Safari pouze ve vývojové verzi takže nelze zahrnout do výsledku „testu“ něco co ještě není dostupné pro běžné uživatele. :o)

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.