OKblog

Necelý rok s Apple iPhone 3G

Sobota, 7. listopadu 2009 23.50 Apple

Bude tomu pomalu rok, co jsem dostal Apple iPhone 3G a už párkrát jsem různě sliboval, že o něm něco napíšu. Ne recenzi – těch je spousta, ale prostě praktické zkušenosti, které se nedají získat po týdnu používání.

Na začátek musím říct, že jsem iPhone dostal – nekoupil jsem si ho. A dost pravděpodobně bych to ani neudělal. Snad jedině kdybych nevěděl, do čeho vrazit peníze… Můj iPhone 3G je černý a disponuje pamětí (jen) 8 GB. Zdá se vám to málo? Mně ani ne, ale k tomu se ještě vrátím.

Názor: „iPhone je telefon pro pozéry“

To je asi nejčastější názor, který se objevuje v téměř každé diskuzi o iPhonu. V drtivé většině jde o ty, kteří ho viděli tak maximálně v obchodě. Samozřejmě, nepopírám, že část lidí (a nemusí být malá) si iPhone koupí, protože je in. Ale to z něj přece nedělá telefon pro pozéry.

Naopak – ti, kteří zastávají výše zmíněný názor, mají dost často mobily od HTC. Proč? Protože nemají rádi iPhone. Tohle je pozérství…

Kapitola první: Design

Jednoduše řečeno: iPhone je krásný. Z hlediska designu a funkčnosti téměř dokonalý. Někomu se možná bude zepředu zdát moc jednoduchý a fádní, ale po čase zjistí, že na tom designu přece jenom něco je. Proč mít patnáct tlačítek? Stačí pět. A k tomu velký displej (o něm v následující kapitole).

„Pokud iPhone jednou vybalíte z krabice, už nikdy nebude vypadat stejně.“

Tak trochu paradoxem je, že iPhone vypadá nejlíp zezadu. Zadní část je úplně hladká a všemu vévodí velké stříbrné jablíčko. O moc líp to udělat nešlo. To všechno má ale nevýhodu – pokud iPhone jednou vybalíte z krabice, už nikdy nebude vypadat stejně.

Apple iPhone 3G

Kapitola druhá: Displej a ovládání

Obojí spolu úzce souvisí. Pokud to náhodou nevíte, připomínám, že iPhone má dotykový displej. Dřív jsem se jim bránil, protože ani nejdražší PDA se nedala ovládat prsty. A někdy to i se stylusem bylo docela složité. Z velké části za to mohl jeho výrobce, ale nemalou vinu nesl i operační systém. Odtud taky pramení můj odpor k Windows Mobile

U iPhonu je to jinak. Displej používá přesnější kapacitní technologii a celý systém je dotykovému ovládání přizpůsoben do nejmenšího detailu (což se o Windows Mobile opravdu říct nedá). Ať už jde o softwarovou klávesnici, které jsem se zpočátku hodně obával, nebo třeba o posunování, které je krásně přirozené a má i setrvačnost.

Největší problém při přechodu z obyčejného telefonu je klávesnice. Na nokii jsem byl zvyklý dělat některé věci úplně poslepu a nebyl ani problém napsat SMSku třeba s mobilem v kapse. Nicméně musím uznat, že i tak se mi na „umělé“ klávesnici iPhonu píše velmi dobře. Nedá se sice psát tak rychle – a při chůzi už vůbec ne, ale to jsou drobnosti, které teď už vůbec neřeším.

Kapitola třetí: Aplikace

Bez aplikací a her by byl iPhone jen úplně obyčejným telefonem. To je prostě fakt. Líbí se mi způsob App Store, kdy stačí jen párkrát ťuknout a aplikace je za chvíli v telefonu. Když si vzpomenu na to, jak složitě jsem musel dostávat hry do nokie… V iPhonu je to hračka. Ještě by se slušelo dodat, že ani ty vestavěné nejsou úplně špatné.

Zajímavé je, že podobného konceptu se chytili už i ostatní (např. Android Market), ale zatím nenabízí ani zlomek toho, co se dá najít v App Store.

Moje tipy na aplikace a hry (zdarma, pokud není uvedena cena):

Kapitola čtvrtá: Volání, zprávy a tak

iPhone má samozřejmě i funkce, které dělají telefon telefonem. Psaní zpráv už jsem trochu nakousl v kapitole o ovládání. Aplikace pro SMS/MMS zprávy je tak jednoduchá, že už ani jednodušší být nemohla. Vadí to? Vůbec ne. Hodně se mi líbí třídění zpráv do konverzací. Je to opravdu přehlednější a pokud je zpráv hodně, líp se v nich orientuje.

V aplikaci pro volání je k dispozici seznam oblíbených, kam patří ti, kterým nejčastěji voláte. Fajn věc. Dále pak přehledný seznam všech hovorů (přišel jsem na to, že z US čísel dokáže určit místo), kontakty (které jsou ještě i v samostatné aplikaci) a „číselník“.

Dobrou vychytávkou je pak vypnutí displeje při volání, když se iPhone přiblíží k uchu.

Kapitola pátá: Hudba a video

Když jsem na začátku zmiňoval 8 GB paměti, napsal jsem před to do závorky „jen“. Je to ale málo? Vlastně není. Pokud nemáte potřebu mít s sebou neustále celou svou hudební knihovnu (nebo sbírku sci-fi filmů), je celkem zbytečné mít víc. Na občasné poslouchání mi stačí 55 alb, které jsem si vybral (a stejně je ani všechny neposlouchám). A stejně – celou svou knihovnu bych nedal ani na 32GB iPhone 3GS…

Pokud to s posloucháním hudby na iPhonu myslíte vážně, Apple vám to moc neusnadnil. Bez doinstalování dalších aplikací nepřehraje například bezztrátový FLAC (otázka je, jestli to má vzhledem ke kapacitě vůbec smysl) a pokud jde sluchátka… co nejdříve si pořiďte lepší.

Aplikace iPod je fajn, umí řadit podle interpretů, žánrů, alb… Prostě klasika jako všude jinde. Efektní samozřejmostí je cover flow při přetočení iPhonu. Při přehrávání se hodí možnost ovládání při zamknutém telefonu.

Další způsob využití místa jsou videa. Aby je iPhone mohl přehrát, musíte je zkonvertovat, což chvilku trvá. Ale výsledek je celkem ucházející.

Kapitola šestá: Nevýhody

Dosud jsem popisoval víceméně jen to, co se mi líbí. iPhone není dokonalý, má své chyby, které mi vadí. Některé víc, některé míň. Ze všeho nejhorší je iTunes, přesněji verze pro Windows. Je to ale nutnost, protože bez tohoto programu iPhone ani neaktivujete. Bez iTunes není synchronizace (která je mimochodem bezvadná) a ani aktualizace systému.

Další věc je pak příslušenství. iPhone se dodává bez docku, který si musíte koupit samostatně. Hodně mě zklamala sluchátka – protože jde o stejný typ, který se dodává k iPodům, čekal jsem od nich víc. Po pár týdnech jsem kupoval jiná. Za sebe můžu doporučit Denon AH-C351.

Hodně zamrzí i foťák, ten by rozhodně mohl být lepší. Ne že by to snad byla klíčová vlastnost (a že bych nějak moc fotil taky říct nemůžu), ale konkurence má foťáky mnohem lepší. A taky je škoda, že neumí natáčet video, když už to umí i iPod nano…

Kapitola sedmá: 3G nebo 3GS?

Ještě před uvedením 3GS jsem zvažoval, že bych 3G prodal a koupil si novou generaci. Jakmile byly oznámeny ceny, spadla mi čelist. 3GS je drahý. A ne málo. Čeští operátoři tentokrát dost přestřelili. Pro srovnání: v USA stojí dotovaný 3GS $199 (3.500 Kč), u nás o nějakých osm tisíc víc (Vodafone). Vyplatí se tedy koupit si 3GS, když se teď starší generace dá sehnat za polovinu?

3GS samozřejmě sází na rychlost, která je ale znát jen v přímém srovnání s 3G. Nikdy mi totiž nepřišlo, že by byl iPhone 3G pomalý a že bych musel nějak dlouho čekat na nějakou akci.

Jestli potřebujete o něco málo vyšší rychlost, lepší foťák (s natáčením videa) a kompas, kupte si 3GS. Mně zatím stačí 3G…

Kapitola osmá: Konkurence

Existují ale ještě další varianty. A stejně tak existuje i skupina lidí, která má k iPhonu averzi a dává přednost HTC. Ostatně, proč ne? iPhone má (podle mě) jen dva konkurenty – HTC Touch Diamond 2, který má ale Windows Mobile a HTC Hero. A pro mě připadá v úvahů jen ten druhý jmenovaný. HTC Hero je totiž slušně vypadající mobil s příjemným operačním systémem. A za dobrou cenu.

Konečně konec

Stejně bych ale svůj iPhone 3G nevyměnil za žádný jiný telefon. (Dobře, možná za 3GS.) Přirostl mi prostě k srdci. Nemám ho proto, že bych se chtěl cítit cool. Je to jednoduše dobrý telefon a vůbec jeden z nejlepších, co jsem kdy měl v ruce. A že jich nebylo málo.

předchozí další


Související články

Komentáře (25)

 
neděle, 8. listopadu 2009 0:58:16

Píšeš mi ze srdce. Mám 3G 8GB asi měsíc a je to pro mě opravdu revoluční telefon! :-) :P

 
neděle, 8. listopadu 2009 1:10:14

iPhone je telefon – prostě jej člověk používá a nic dalšího neřeší. Ani nastavování, ani přehrávání ROM, ani problémy. Je to telefon, který je (bez JB) uzavřený a proto také tak skvěle funguje.

Osobně mi chybí podpora Flashe přímo v prohlížeči, jinak nic víc. Mimojiné, mám 2G 16GB a jsem spokojen, ten hliník vzadu za GPS rád oželím, takže není co řešit :-)

Sync s Windows je fajn, ale doporučuji se podívat na iTunes na OS X - brutální program, který synchronizuje opravdu vše a naprosto perfektně. Nyní funguji na OS X Snow Leopard + iPhone 2G 3.0.1 GB a jsem mimořádně spokojený člověk.

 
neděle, 8. listopadu 2009 7:33:17

Mám už v pořadí třetí nokii se symbianem a jsem velice spokojený:) Fajn poznatky:)

 
neděle, 8. listopadu 2009 10:53:56

Obdobné postřehy/zkušenosti mám také.
Jenom nesouhlasím s tím iTunes. Já si ani nedokážu představit život na PC bez iTunes.
Přes iTunes poslouchám všechnu hudbu, kterou má díky iTunes nádherně seřazenou, otagovanou, nemusím tedy řešit složky… Mám tam všechny podcasty, všechny seriály, centrum jednoduchého vypalování, výborná funkce Genius, Genius Mixes… iTunes je prostě maximálně přehledné a při tom složité.
Lepší knihovnu prostě nenajdeš.

 
neděle, 8. listopadu 2009 11:08:00

[2] Patrik Vogl: Tak nějak. iPhone prostě funguje, aniž bych se o něco musel starat. To je přesně to, co od telefonu chci a co mi něco s Windows Mobile ani omylem nabídnout nemůže.

Flash mi nechybí, spíš naopak. Pak bych všude viděl reklamy a to fakt nemám zapotřebí. Zvlášť když je Safari neumí blokovat.

Je jasné, že na OS X to je úplně jiný program. Abych se přiznal, tak o switchnutí už nějakou dobu uvažuju.

[3] Jakub Šimkovič: Fuj, Symbian :D

[4] Hans: Já bych se bez iTunes klidně obešel. Verze pro Windows je opravdu nedodělaná, brutálně pomalá (jak start, tak odezva rozhraní) a tak celkově se mi nelíbí.

Používám WMP11, což je skvělý program, který umí to skoro to samé. Podcasty neřeším, na filmy/seriály mám bezkonkurenční KMPlayer, vypalovat umí a Genius mi vůbec nechybí. Ještě aby mi počítač říkal, co bych měl poslouchat. To vím dobře sám :)

 
neděle, 8. listopadu 2009 11:15:55

Tak ty ještě žiješ? :-) No sláva. Já tu budu možná jediný z té druhé strany „barikády“ – s HTC Topaz v ruce. Když jsem se před půlrokem rozhodoval, jaký mobil, díval jsem se i na iPhone a právě nutnost používat iTunes (a taky to, že v té době už ho chtěl a měl opravdu kdekdo) mě dost odradila. Stejně tak mě iTunes odrazují od koupi iPodu.

iPhone jsem několikrát viděl v akci. Ale nikdy ne při práci. Akce totiž pro všechny majitele iPhonu, které osobně znám, znamená hraní her. Možná proto se říká, že iPhone je na hraní a WM na práci.

A pokud můžu trochu přispět k tomu srovnání iPhone a WM (resp. iPhone OS a WM) – máš 100% pravdu, WM 6.1 i 6.5 jsou naprosto otřesná prostředí na ovládání rukou. U 6.1 se to dá pochopit, u 6.5 zůstává rozum stát.

Důležité však je to, že pokud si nevypneš TouchFlo, do systému Windows Mobile se v podstatě ani nemusíš podívat. Nejspíš bude pravda, že iPhone je telefon „to go“ – vezmeš a funguješ. WM chce trochu času na nastavení, instalaci správných aplikací, ale pak je to v podstatě to samé.

A co mě dost nadchlo je synchronizaci WM a Win 7 – naprosto geniální. Navíc na mě iPhone působí jako hrozná plachta, což byl možná taky důvod, proč jsem po něm tehdy nesáhl (s příchodem HTC HD2 ale slovo „plachta“ dostane ve spojení s telefony naprosto nový rozměr :-))

 
neděle, 8. listopadu 2009 11:33:22

Tak pod tohle se podepíšu :) Naprosto s tebou souhlasím, iPhone mám skoro půl roku a pořizoval jsem si jej víceméně jako pracovní nástroj. Kompletně synchronizován s google apps (calendar, gmail přes IMAP), přístup na net, ftp, editor php, kancelářský balík atd… Lidi, co na něj nadávají, upřímně nechápu. Koneckonců mě Apple u iPhonu utrvdil o své kvalitě tak, že s postupem času přejdu i na Mac platformu. Jinak skvělý článek :)

 
neděle, 8. listopadu 2009 11:37:52

[6] zimmi: Já beru iTunes jako nutné zlo. Naštěstí ho nespouštím tak často, aby mi vadilo. A že má ten stejný mobil tisíc dalších lidí kolem? Před deseti lety to nikomu nevadilo :D

Nějak si nedokážu představit, že bych na telefonu pracoval. Ať už by to byl iPhone nebo nějaké Windows Mobile zařízení s hardwarovou klávesnicí. Možná vyřídit maily, ale to je tak všechno…

TouchFlo… Ale stejně – většina aplikací je dělaná pro Windows Mobile a budou prostě vypadat vindousmobajlově. Nebo ne?
Když kolem vidím, jak se sestra piplá s HTC P3300 nebo jak se taťka pral s WM na HP iPaqu… To fakt nechci.

Je fakt, že iPhone vypadá zepředu trochu neohrabaně, ale hezky, a nejmenší taky zrovna není. Přítelkyně mu jeden čas říkala „placka“, než přišla na to, že je to super telefon :)

[7] mibrt: Tak to jsem na tom podobně – rád bych přešel na Mac, ale jisté věci mi v tom brání. Snad časem.

 
neděle, 8. listopadu 2009 11:46:54

[8] xergic: Máš určo pravdu, většina aplikací vypadá windousmobajlově, ale jejich nabídky už jsou ve stylu TouchFlo. To znamená, že jsou poohodlně ovladatelné prstem, i když třeba na první pohled nevypadají jako nejlepší grafická orgie mého života :-)

Nicméně, když se podívám na mnou nejpoužívanější aplikaci na WM – G-Alarm, Mobipocket, Twikini, Beejive IM a Opera, tak tři z nich toho s WM moc společného nemají. Asi je to o zvyku :-)

Btw taky jde na iPhonu vidět velké prd na slunci? A jak dlouho ti při nějakém tom používání vydrží?

 
neděle, 8. listopadu 2009 11:51:15

Tak tak, nedá se nic jiného než souhlasit. Patřil jsem řadu let k zastáncům WM telefonů, ale po koupi HTC Touch Pro 2 jsem si musel říct „opravdu chci telefon co se zasekává při psaní sms? opravdu chci telefon který ma výkonný procesor ale nijak ho s WM nevyužiju?“. Takže po týdnu používání HTC Touch Pro 2 jsem ho prodal a koupil Iphone 3GS a nelituju :) [nehledě nato ze u TP2 po těch pár dnech začaly vrzat plasty…]

 
neděle, 8. listopadu 2009 11:57:41

[9] zimmi: To by mi asi vadilo. Na iPhonu je fajn, že vzhled aplikací je konzistentní (aspoň z 95 %), dobře se ovládají prstem a celkem pěkně vypadají.

Jo, Opera, to je snad jediná aplikace, kterou bych na iPhonu fakt uvítal. Jenomže Apple tam Operu prostě nechce, protože prohlížeč už v systému je. Zajímavé je, že pustil asi osm dalších prohlížečů…

Na slunci to není úplně ideální, ale vidět jde celkem dobře. Displej se fakt povedl. Těžko říct, většinou jsem doma a mám iPhone v docku, takže se nabíjí. Ale když jedu pryč na dva tři dny, tak si s sebou ani neberu nabíječku. Takže v pohodě.

 
neděle, 8. listopadu 2009 18:29:05

Zajímavé. Mám naprosto obyčejnou Nokii a naprosto mi stačí… sem tam zavolám, sem tam napíšu SMSku. Jinak mobil na nic nepotřebuji. Nevím, ale iPhone by mi byl asi na nic…

 
neděle, 8. listopadu 2009 18:35:22

[12] Ashen: Taky jsem si to říkal. Ale pak člověk přijde na to, že se dají hrát i hry (třeba při čekání na tramvaj a tak) a ne špatné. A tak dále…

Stejně bych si iPhone nekoupil, protože jsem si myslel to, co si teď myslíš ty. A jsem rád, že jsem ho dostal a to mě vyvedlo z omylu :)

 
neděle, 8. listopadu 2009 20:42:57

Dovolím si trochu nesouhlasit s pár věcma:
1 „mobily od HTC“ – HTC své produkty nikdy neoznačovalo jako telefony, vždy komunikátor nebo PDA s GSM
2 „Displej používá přesnější kapacitní tehnologii“ – technický nesmysl, kapacitní technologie je daleko nepřesnější než odporová síť.
3 „konkurence má foťáky mnohem lepší“ – konkurencí mu jsou hlavně PDA s GSM a u těch nejsou fotoaparáty nikdy v popředí, takže bych ten schod moc nehrotil
4 „Nikdy mi totiž nepřišlo, že by byl iPhone 3G pomalý a že bych musel nějak dlouho čekat na nějakou akci.“ – HTC HD2 se mi osobně zdá svižnější a přesto iPhonisti tvrdí, že je pomalý, takže 3G asi podle iPhonistů stojí
--
P.S.: iPhone (první, 3G a 3GS) jsem měl v ruce vždy jen na dobu určitou, ale nikdy mne nepřesvědčil vzdát se svého funkčně schopnějšího komunikátoru s WM (ano, je pomalejší, ale koupil jsem ho o rok a půl dřív než Apple poslal ven první iPhone).

 
neděle, 8. listopadu 2009 20:54:54

[14] Dash: 1. Ale já tomu tak říkám. Pokud to má SIM kartu, je to pro mě mobil. A stejně – není to jedno?
2. Je to možné. Nicméně mi vždycky přišly odporové displeje celkem nepřesné (resp. spíš málo citlivé), ale ta situace se za pár let asi změnila.
3. Jasně, já ani ten foťák za tak důležitý nepovažuju. Nicméně když už tam je, mohl by být lepší. To aspoň částečně řeší 3GS.
4. Nemůžu srovnat, musel bych je mít oba vedle sebe. Ale za tímhle si stojím.

Mě zas nikdy nepřesvědčilo žádné PDA nebo „komunikátor“, když už tak lpíš na termínech.

 
neděle, 8. listopadu 2009 23:35:32

[15] xergic: Kazdemu sedne neco jineho. Apple umi pouze tohodle faktu vyuzit a udelat neco dostatecne jednoducheho „pro vsechny“ (obcas se chce rict az blbeho). Microsoft s Windows Mobile jde stale, bohudik/bohuzel, opacnou cestou (snazi se nabidnout co nejvice) a proto spousta lidi nechce zarizeni s WM. Tak uz to proste je a minimalne do nove verze WM se to nezmeni.

 
pondělí, 9. listopadu 2009 8:46:45

iPhone jsem měl půjčený jeden den a můj „závěr“ je:

iPhone je parádní hračka, ale zkus vytočit posledně volané číslo za volantem. Na Nokii je to 2× zelený telefonek a na iPhonu listování v seznamu se setrvačností.

Internet na iPhonu je ale parádní – to klobouk dolů.

 
pondělí, 9. listopadu 2009 9:24:26

[17] peCan: Zeleny telefonek, historie a posledni cislo, ktere je nahore?

 
pondělí, 9. listopadu 2009 11:44:42

[17] peCan: Na tom není nic složitého, je to o zvyku. Listovat v žádném seznamu nemusíš, to číslo bude nahoře. Jenomže to je věc, se kterou musíš u dotykového telefonu počítat.
Ale tohle by pro mě nebyl ten důvod, proč si iPhone nekoupit ;)

 
pondělí, 9. listopadu 2009 17:16:51

Musím taktéž nesouhlasit s použitelností iTunes na Windows. Používám jej jak na MacBooku, tak na Windows 7 a nevidím mezi nimi nějaký výrazný rozdíl a to ani v rychlosti. A sám bych si třeba nikdy nekoupil přehrávač, který by nešel synchronizovat s iTunes.

 
pondělí, 9. listopadu 2009 17:30:33

[20] Acci: Nevím jak na Win7, ale na XP nejsou iTunes zrovna nejrychlejší. Aspoň u mě – studený start za 20 vteřin. Směle se může měřit s Firefoxem… A to verze 8 byla ještě horší, devítka už naštěstí tak úplně pomalá není.

Ale to není jenom o rychlosti. Verze pro Windows je fakt balast – 89 MB je hodně.

 
úterý, 10. listopadu 2009 21:06:58

[21] xergic: no tak já nevím, ale mě Windows na XP startuje do 7 vteřin a nová verze 9.0.2 je dosti rychlá. Třeba mazání aplikací v iTunes. Nyní záležitost chvilky, dřív na iTunes 8 záležitost na minuty. Já nevím ale já si pořád stojím za tím svým, mít všechno jednoduše při sobě a nepoužívat jeden přehrávač na synchronizaci s iPhonem/iPodenm a jeden na přehrávání, případně něco dalšího na vypalování.
Podle mě až přejdeš na Mac platformu, jestli teda přejdeš, změníš názor a to mezi iTunes na Windows a iTunes na OS X není nyní v rychlosti nijak velký rozdíl.
[17] peCan: tak to si zrovna kápnul vedle, tohle zrovna nevýhoda iPhonu není, spíše bych to zařadil mezi výhody. Vše máš nádherně při sobě, nic nemusíš zdlouhavě hledat přes složky, rychlé spotlight. Takže zavolat poslední volající hovor je opravdu jednoduché. A scrollování v iPhone je taky dobře řešené. Pokud je v seznamu více než 20 položek je vždy vpravo malinká abeceda a když klikneš na nějaký písmeno, dostaneš se na položku začínajícím tímto písmenem, takže žádná setrvačnost. Případně se dá použít jednoduché spotlight.

 
úterý, 10. listopadu 2009 21:15:04

[22] Hans: O tom nepochybuju. Jenom tím chci říct, že Apple pro Windows moc programy neumí (ale to platí i obráceně, aby zas někdo neřekl, že jsem nějak zaujatý). Řekl bych, že ten rozdíl tam je – iTunes je na Macu jako doma, je integrované do systému a to je podstatná výhoda.
Používat víc programů je někdy trochu pruda, to zas jo. Naštěstí třeba iTunes nepouštím tak často, zato WMP11 mám puštěný skoro pořád. Proč? Stejná výhoda, kterou jsem přisoudil iTunes na Macu – integrace.

Prostě mi iTunes (radši to zopakuju) pro Windows nikdy k srdci nepřirostl. Na Macu to může být – a dost pravděpodobně i bude – jinak :)

 
neděle, 22. listopadu 2009 14:26:46

ahoj, srovnavani a soupis kladu a zaporu je zbytecny. prednosti pochopi jen ten kdo si to zkusi na vlastni kuzi (prsty :).

nejradeji ze vsech mam ty „odborniky“ co se ohaneji papirovymi hw parametry a netusi ze je to vlastne k nicemu.

osobne jsem mel dost komunikatoru s win mobile a frustraci htc mobilem, kterou jsem mel bych nikomu nepral – jo touch flo je super bohuzel to resilo jen minimum veci a jak ses proklikal nekam hloubeji musel jsem vytahnout stylus.

rok s iphone me poucil a dal jsem se na drogy tvrsiho kalibru – macbook pro :)) a at si kazdy rika co chce, ja jsem spokojeny.

ps: jinak zdravim, dlouho jsem tu nebyl :)

 
neděle, 21. února 2010 16:11:06

Foťák není rozhodně nejlepší, ale na momentky stačí. Jinak bych volil spíše 3GS. Chtěl bych také i iPhonu napsat článek takže to tak zkusím nějak vysvětlit, ale jednoduše se mi 3G prostě seká…

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.