OKblog

Nejsem poradna

Neděle, 22. ledna 2006 15.18 Ostatní

Opakuje se to téměř každý den. Pořád někdo prosí o radu. Samozřejmě není problém – poradím, pokud to jde. Je jedno, jestli to je na chatu nebo na ICQ. Ovšem nesnáším, když někdo každých pět sekund pošle zprávu, jestli tam jsem a k tomu tucet výkřičníků. Nebo taky, když někdo vstoupí do místnosti a zeptá se, jestli mu někdo poradí a ani neřekne s čím. Když mu do minuty někdo neodpoví, řekne něco ve smyslu, že jsme neschopní a neochotní…

Myslí si totiž, že když někdo umí líp než oni, je povinen mu poradit. Proč? To by mě taky zajímalo… My jsme se to taky museli nějak naučit. A mě třeba nikdo neradil, protože jsem nikoho nežádal.. Chtěl jsem na to přijít sám. Jenomže když je někdy líný se něčím zabývat a přitom má odpověď přímo pod nosem, tak je to holt těžké…

Jak jsem říkal, nevadí mi radit. Ale vadí mi přístup těch, kteří něco potřebují. Většinou ani nepozdraví a když jim pomůžu, dost často se stává, že ani poděkování se nedočkám. Taky by se někteří měli učit psát – kdo má luštit zprávu psanou malými písmeny, bez diakritiky a interpunkce, se deseti překlepy a dvaceti výkřičníky na konci?

Doporučuji přečíst si ještě jeden článek, pod který bych se klidně mohl podepsat. A protože se mi nechce psát, stačí jenom odkaz. Doufám, že si to někteří jedinci uvědomí. Děkuji za pozornost…

předchozí další


Související články

Komentáře (15)

 
neděle, 22. ledna 2006 16:05:59

Možná bys mohl přidat funkci „podepsat se pod článek“ :D Poslední dobou bych se tam pořád podepisoval :)

 
neděle, 22. ledna 2006 16:53:51

Taky bych se hned pod to podepsal. Sice nejsem bůhví jaký odborník, ale celkem často někomu radím a doopravdy mě vytáčí když ten druhý ani nepoděkuje. Nebo někomu radím, vím jak to udělat pěti způsoby, radím mu a on to nechápe nebo mu to nejde a po druhém pokusu se uraženě ozve že na to kašle nebo se už neozve vůbec a někdy napíše že si nechá poradit od někoho jiného.

 
neděle, 22. ledna 2006 17:42:45

S tímto článkem se stotožňuju, snad kromě psaní bez diakritiky a malými písmeny (vykřičníky a otazníky toleruju tak do třech), protože já píšu zásadně bez diakritiky, jenom tady teda budu už furt psát takle (ani nevíš kolik námahy mi mi dalo napsat tenhle komentář). Jinak já když přes ICQ nechci bejt rušenej, tak prostě nejsem. Na ICQ mám status Occured stále a když tomu někdo nerozumí a furt mi píše, prostě ho jenom ignoruju a dělám jako že tady nejsem. Stejný je to samozřejmě u mobilu (skype je pro jistotu a RAM vypnutý a zapínám jen na požádání :D ). Zrovna teď mi někdo píše, že si se mnou chce zahrát ňákou hru po ICQ, na hry teď nemám náladu, takže smůla :) Jinak s poděkováním za rady nebo odfrknutím typu že jsme neschopní, s tím já problémy nemám.

 
neděle, 22. ledna 2006 17:45:33

Nedá mi to – musim to ještě doplnit: Komu se to nelíbí, ať si pr*el políbí :D

 
neděle, 22. ledna 2006 17:53:05

Stačí, že jste se podepsali do komentářů ;)

Chiron: Tak tak. I tohle se občas stává. Docela to uráží…

angel333: Nikoho nenutím, aby psal komentáře a už vůbec ne dlouhé. Kdo to má potom číst? :D
Mohl bych si dát status invisible, ale nevím. Dělám to jenom v krajních případech. Naštěstí už to není třeba tak, že po mě něco chce pět lidí najednou. Není nad chvilku klidu :)
To bylo trefné :D

 
neděle, 22. ledna 2006 19:31:37

Ešte že nepoužívam ICQ a nechodím na chaty :) Radím len cez e-mail, pripadá mi to inteligentnejšie a nikto mi nepíše každých 5 minút…

 
neděle, 22. ledna 2006 19:57:23

heey, pocuy nevyiez poradit gde zozeniem fyrefoks, ci ako sa to pise???????????

:-D

 
neděle, 22. ledna 2006 19:58:17

klokyn: Zkusím :D
pjotr: :D

 
neděle, 22. ledna 2006 20:00:34

xergic: no co, tak nepradyz?????

Ale nie :-D. To bola len menšia ukážka ;-).

 
neděle, 22. ledna 2006 20:36:49

Pokud ti takoví lidé vadí, prostě je ignoruj. Když ti píší přes ICQ, tak je prostě zabanuj.

Nedávno psal podobný článek Hulán, a i když s ním obvykle nesouhlasím, tak tentokrát souhlasně kývu hlavou. A cituji z článku:

Pokud mi nejprve pošlete na účet 1000 Kč za můj čas, a poté se na mě obrátíte, budu se Vám ovšem s radostí věnovat.

 
pondělí, 23. ledna 2006 8:39:49

Hihi,
vidím, že nejsem jediný- což mě zároveň teší a znepokojuje.

ps: ja rad bez diakritiky:-)

 
pondělí, 23. ledna 2006 18:36:31

No jo, se mnou si musel mít na začátku docela kotel, asi sem byl dost otravnej co?? Ale aspoň sem se někam dopracoval – a za to Ti patří můj dík :)

A pokud si pamatuju, dycinky sem poprosil a pak poděkoval :)

 
pondělí, 23. ledna 2006 19:58:01

Proč si každý myslí, že je to myšleno přímo na něho? :D

Kohout: Nevím, za co mi děkuješ – za to, co umíš, vděčíš jenom sám sobě ;)
(a dopracoval jsi to dál než já ;) )

 
středa, 25. ledna 2006 18:47:23

xergic: no tak to asi neee.. :)

 
neděle, 5. února 2006 15:14:33

Já blbec jsem kdysi na svůj web hodil jeden fejeton, který jsem psal jako úkol do školy a od té doby mi každou chvíli někdo píše, abych mu taky nějaký fejeton napsal… Zrovna teď píšu mail jedné slečně, že to opravdu není možné.

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.