OKblog

Opera 9 bude podporovat widgety

Středa, 1. února 2006 22.14 Opera

Ano, s největší pravděpodobností to tak bude. Widget se dá přeložit jako „věcička“, což ale o účelu moc nevypovídá. Zjednodušeně řečeno jsou to malé prográmky běžící uvnitř většího (v tomto případě Opery). Widgety by se daly přirovnat k rozšířením Firefoxu, ovšem zatím těžko říct, zda půjde o stejný či podobný princip, nebo jestli půjde o něco jiného. Nechme se překvapit. (zdroj: Opera Watch)

Kromě toho je docela možné, že Opera bude mít i náhledy stránek při najetí myší nad tab. Podobnou funkci přináší třeba Internet Explorer 7 Beta 2 (s tím rozdílem, že náhledy budou na samostatné stránce) a s největší pravděpodobností i nějaké to rozšíření Firefoxu (aby mě někteří neukamenovali). Osobně bych ale tuto funkci radši vypnul, nevidím v tom nic pro mě zajímavého. (zdroj: Opera Watch)

To jen tak v rychlosti :D

předchozí další


Související články

Komentáře (11)

 
středa, 1. února 2006 22:17:14

Zaujímavé. Tie náhžady nie sú podža mňa moc praktické. Lepšie je skôr umelé dosadenie favicon. I keď neviem, z čoho by to sekalo ;-).

 
středa, 1. února 2006 22:20:29

"Widgety by se daly přirovnat k rozšířením Firefoxu" oprava – Widgety by se daly přirovnat k widgetům v Mac OS X 10.4 :)

Jinak už jsi zkoušel IE7? Celkem by mě zajímalo jak je na tom a sám to testnout nemůžu…

To aby vývojáři Safari taky přišli s něčím revolučním :)

 
středa, 1. února 2006 22:20:34

Super :-D Teď už nebude moci žádný Acci… eh… sektář… totiž, zarytý uživatel Firefoxu jsem chtěl říct, namítat, že Firefox umí tamtu zbytečnost a táhletu kravinku, a to jen díky rozšíření :-D

Uff, snad to jde pochopit ;-)

 
středa, 1. února 2006 23:01:29

Ticonderoga: Daly, ale bavíme se o prohlížečích ne? ;)
IE7 jsem nezkoušel, nemám kde – v mých Win2k nefunguje a ve Wine v Linuxu zatím taky ne. Ale informací kolem je, myslím, celkem dost…

:D

 
čtvrtek, 2. února 2006 13:54:53

Ticonderoga: IE7 není moc revoluční, spíš vůbec. Jediné co mě zaujalo jsou ty náhledy stránek a že tam není hlavní panel (soubur…). Ten panel můžu dát pryč i v Opeře když se mi bude chtít. Spíš dohání toc o zaspal a ještě dost mizerně. A to že tam v levo jsou jen dvě talčítka <- a -> taky zrovna na kmfortu nepřidá. Zatím nevidím důvod proč se k IE vracet.

 
čtvrtek, 2. února 2006 14:25:29

Myslím že je to super a myslím že ted nemá FF žádné výhody a myslím že Opera FF dožene a předžene časem i IE.

 
čtvrtek, 2. února 2006 14:32:33

radim: Což o to, Opera na to určitě má ;-) Ale až čas ukáže… Nejen kvalita prohlížeče rozhoduje o jeho rozšířenosti… Koneckonců viz jeden článek právě na tomto webu ;-)

 
čtvrtek, 2. února 2006 15:42:46

[3] Už jsem to tu říkal několikrát, nejsem zarytý Firefoxák. Jen mě štve, když někdo říká „Firefox sux, Opera rulez“.

[6] Teď má Firefox výhody, časem je možná ztratí, ale to předbíháme ;)

[K článku] Náhledy stránek se mi jako dobrý nápad nezdá, ve FF mi vydrželo jen dva dny.

 
pátek, 3. února 2006 14:45:55

Dneska testuju nový SeaMonkey 1.0 a řekl bych že Opera má aspoň co se týče rychlosti konkurenta. Jinak na ovládání mi moc nesedí. Ale ještě uvidímco z toho vyleze. Ale co se mi na něm oproti FF líbí, je to že má hodně věcí už v sobě a při instalaci se ptá jestli má instalovat pouze prohlížeč nebo kmpletní balík. Ale na druhou stranu ten balík má 12MB.

 
pátek, 3. února 2006 16:23:43

Chiron: SeaMonkey jsem zkoušel včera, po pěti minutách prohlížení si ukousla 70MB paměti (Opera, která běžela celý den zabírala jen 45MB). A instalační balík je fakt moc velký. Podle mě není SeaMonkey moc schopný prohlížeč na to, aby mohl konkurovat Opeře…

 
pátek, 3. února 2006 16:47:25

xergic: njn, a ještě sem přišel na jeden hodně velký nedostatek, sice to není problém způsobený přímo SeaMonkey, ale v SeaMonkey nepracuje webový štít avastu. Je rýchlý, ale jinak nic moc a té paměti si bere oproti O hodně. Měnit rozhodně nebudu, ale nechám si ho, když už je aj v češtině.

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.