OKblog

Opera: Speed dial

Středa, 28. února 2007 20.46 Opera

Poslední build Opery přináší minimálně jedno zajímavé vylepšení. Jmenuje se Speed dial a pochází původně z Opery Mini. Co dělá? Ulehčuje přecházení na často navštěvované stránky.

Opeře Mini máte z úvodní stránky možnost přejít pomocí číselných tlačítek na jednu z devíti nejnavštěvovanějších stránek. Docela užitečná věc. A vývojáři tuto novinku zahrnuli i do již zmiňovaného posledního buildu (8372/3630/577). A navíc – nabídka je obohacena o náhledy stránek.

Opera Speed Dial

Stránku můžete do seznamu jednoduše přidat, jak z výčtu dosud nejvíce navštěvovaných stránek, tak z těch právě otevřených, ale i zadat přímo adresu:

Opera Speed Dial

Samozřejmě je možnost Speed dial vypnout. Pokud používáte jiný skin, než ten základní (což je docela pravděpodobné), je možné, že budete mít menší problémy se zobrazením. To je taky důvod, proč jsem tuto funkci dočasně vypnul. Ale o užitečnosti nemám pochyby.

Stránky můžete ze seznamu mazat nebo je přesouvat. Pěkné. Přecházet na stránky můžete jak pomocí kliknutí myši, tak i klávesových zkratek Ctrl1-9.

Další, už méně příjemnou změnou, je zjednodušení náhledu stránky na záložce, ze kterého zmizely docela užitečné informace (kódování, MIME typ…). Nebude asi dlouho trvat a dočkáme se ostré verze 9.2.

předchozí další


Související články

Komentáře (9)

 
čtvrtek, 1. března 2007 4:12:57

To vypada dobre opera ma dobre doplnky uz jsem chtel prejit z ff ale asi jsem si zvyknul!!:D uvidime ty tvoje clanky me porad presvedcuji abych presel na operu;)

 
čtvrtek, 1. března 2007 6:53:24

:P ty ikonky na lide.cz jsou provařený :D

 
čtvrtek, 1. března 2007 8:31:59

Ondřeji, pročpak jsi vyretušoval dialogové okno s nejnavštěvovanějšími stránkami? :)

 
čtvrtek, 1. března 2007 14:22:50

Já používám FF ale k tomu je podobný plugin. Jmenuje se foXpose a je opravdu super, umí podstatně to samé ale dělá z otevřených panelů náhledy.

 
čtvrtek, 1. března 2007 16:28:19

[3] mirio: Viz komentář výš ;) Nebo tam poznáváš svojí favikonku? :D

 
čtvrtek, 1. března 2007 20:32:47

Ten Speed dial je celkem fajn věc, a je to celkem užitečné, ale nemusely by se ty náhledy pokaždé načítat znovu, ale mám takový pocit že je to označeno za chybu a do budoucna by se neměly pořád dokola načítat.

Ale absolutně nechápu proč dali pryč Start lištu, speed dial ji rozhodně nenahradí. A nebudu si kvůli tomu cpát x dalších tlačítek tam kam nechci. Já osobně chci mít na očích to co potřebuju často. A to co občas, ale je to nepostradatelné tak to nějak šikovně skrýt, k čemuž byla Start lišta ideální. Navíc když si Operu nahodí nějaká lama tak začne řvát že je na h* že to nemá ani tlačítko Domů, což mi mimochodem taky vadí že ho tam nemám.

Takže z toho mám smíšené pocity a sem trochu rozpolcený, protože speed dial se mi líbí, ale nedokáže mi nahradit to co vzali. Ale kdybych si musel vybrat tak to bude volba pro Start lištu.

 
čtvrtek, 1. března 2007 20:59:04

[6] Chiron: To obnovování snad opraví :)
Ta lišta mi taky docela chybí, zatím to řeším aliasy.

 
neděle, 15. dubna 2007 12:13:51

lišta jde v Opera:config opět povolit ;)

 
středa, 18. dubna 2007 20:51:48

[7] xergic: tak si jí povol ve View/toolbars
..jak jednoduché :p

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.