OKblog

Osudy dobrého weblogu

Sobota, 7. ledna 2006 21.06 Blog

Předpokládám, že každý z vás nějaký ten weblog pravidelně čte. Většinou jsou to asi blogy hodně známé, ale občas se mezi nimi najde i blog kamaráda a tak podobně. Chtěl bych se teď věnovat vývoji webů a weblogů. A s tím (někdy) souvisí i vývoj osobnosti.

Když jsem před víc než rokem spouštěl svůj blog, nedokázal jsem si představit, že by se z něj mohlo stát to, co z teď je. Nedokázal jsem si představit, že bych měl vlastní redakční systém a věrné čtenáře (eh?)… Pár lidí už jsem tehdy znal. Některým jsem pomáhal a teď jsou na tom líp než já. Což o to, nevadí mi to. Je příjemné sledovat, jak se někdo zlepšuje. Třeba v červenci 2004 mi do staré návštěvní knihy napsal Bernardýn toto:

Taky te obdivuju ze mas stranky podle XHTML 1.1 – ja mam podle HTML 4.01 a uz me to nebavi furt to menit podle co si W4D vymysli….

… A teď je z něj výborný webdesignér. To jen tak namátkou. Taky hodně obdivuju třeba Whitwu – pamatuju si, když jsem kdysi dávno narazil na jeho osobní stránky. „Super, je dobrý!“ Už nějakou dobu vede svůj weblog, který se dokonce dostal i na Weblogy.cz a zařadil se tak mezi významné bloggery. Možná si říkate, že jim to nějak moc závidím. Není to pravda. Tedy aspoň ne úplně… Píšu pro čtenáře a pro sebe, ne pro návštěvnost a úspěch.

Navíc nedávno skončil i blog Marigolda, výše zmiňovaný Bernardýn blogování zastavil, skončil taky Pixy a Arthur Dent… Dobré blogy končí, ale jejich místo zaujímají jiné. Naštěstí. Já končit nehodlám. Chci blog dál zlepšovat a psát pro vás, které moje články ještě nestihly odradit :D

předchozí další


Související články

Komentáře (13)

 
sobota, 7. ledna 2006 23:22:52

Niekedy je zaujímavé, že človek číta aj blogy, ktoré by nikoho možno ani nezaujímali. Ale číta ich preto, lebo si počíta. Proste nie neustále analyzovanie problémov o XHTML a CSS, PHP a podobne. Človek si chce niekedy len počítať.

A práve o tom je blogovanie ;-). Píš pre seba, budeš mať čitatežov.

 
sobota, 7. ledna 2006 23:26:01

Díky ;). Taková slova vážně potěší a povzbudí. Pokud jde o mě, já s blogováním nikdy, opakuji NIKDY nehodlám skončit ;).
Mimochodem, ten antispam 1+1 byl pro mě docela zapeklitý. Člověk by tu neměl trávit půl hodiny hlednáním výsledku na internetu ;).

 
sobota, 7. ledna 2006 23:30:48

Při této příležitost bych ti chtěl Ondro poděkovat ;) Díky tobě jsem se vlastně naučil CSS, protože tvůj web se mi strašně moc líbil (a líbí pořád :D )

whitwa: No podle mě 1 + 1 je 1 0 :D

 
neděle, 8. ledna 2006 10:15:35

Já a výborný webdesignér? :) No čte se to pěkně, ale stejně se tomu musím trochu smát. :) Každopadáně je skvělé, že jsi můj příspěvek z guestbooku někde vyhledal. Psal jsem pěkné voloviny :) BTW tvé stránky jsem četl ještě když si byl na WZ a bloggerem jsi tuším ještě nebyl. To by se pak našly perličky co jsem ti psal do guestbooku… :)

Mno a s na Whitwu mám taky přijemné vzpomínky. Ještě si pamatuju, jak jsem mu na Owebu kritizoval jeho web – viz. http://www.owebu.cz/3-1201-111room.unas.cz Za tu dobu jsme se stali dobrými přáteli, i když jsme se nikdy neviděli. Vzájemně si radíme a vždy, když jsem potřeboval s něčím poradit, ochotně pomohl.

To samé i Pjotr, po Owebu jsme se stali oba bloggery. Nebo Ronnie – kdybyste mi řekli, že ten Ronnie, co si nechal web ke kritice zde http://www.owebu.cz/3-979-zkritizujte-muj-navrh , je ten samý, co dnes plně ovládá webdesign a je programátorem par excellant, nevěřil bych vám.

Takto bych mohl pokračovát dál a dál. Je vážně zajímavé sledovat něčí vývoj ať už v životě v názorech, nebo ve webdesignu. Nikdo předem nemůžeme odhadnout, jak ten druhý skončí, čeho dosáhne a tak podobně. Proto whitwo nikdy neříkej nikdy :)

I já jsem se rozhodl na čas weblog uzavřít, ale už teď připravuju novou verzi. Čas spuštění je sice stanovený na neurčito, ale už teď se můžete těšit na několik novinek a na celkovou změnu smyslu mého webu.

 
neděle, 8. ledna 2006 11:18:44

|4| to byl snad první příspěvek, co jsem kdy někde vkládal:) Nedávno mi někdo poslal na mail odkaz na starou diskuzi z jpw s důrazným napomenutím, jak jsem se na takovou blbost mohl zeptat. Bylo to rok staré a řešili jsme tuším nahrazení iframe něčím validním…no už jsem moudřejší:)

 
neděle, 8. ledna 2006 11:34:04

whitwa: Stačí zadat do adresního řádku "g 1+1" a je to ;)

Mazlo: Eh, co říct? :)

Jódlující bernardýn: Ani v nejmenším nepřeháním. Jo, něco by se ale ještě určitě našlo ;)
Zajímavé, jak takový bulvár Owebu spojuje lidi…
Tak to se určitě budeme všichni těšit ;)

Jinak se omlouvám za ty odkazy, ale našel jsem chybku, kterou se pokusím co nejdříve opravit. Inu, stane se…

 
neděle, 8. ledna 2006 13:49:13

Jo jo, čas letí ;))

A když na vás tak koukám, tak mě mrzí, že sem se na Owebu nikdy neodvážil a zůstával věrný fóru na webuzdarma ;) Třeba bych byl úplně jinde, než jsem teď 8-)

Ale ne, je to prdel… A né, že ne ;)

 
neděle, 8. ledna 2006 22:15:15

Když už tady bylo zmíněno Owebu.cz: Kde jsou ty časy, kdy jsme dlouho do noci diskutovali na rozličná webdesignerská témata. To je něco, co se na JNW nemůže nikdy zopakovat, to už by nebylo ono. Búú.

BTW není 1+1 jedenáct?

 
pondělí, 9. ledna 2006 15:18:35

meca: O nic zajímavé jsi podle mě nepřišel :D
louix: Toho jsem se moc neúčastnil, ale v paměti mi utkvěla jedna hodně dlouhá diskuze o Maxthonu (tehdy ještě o MyIE2)…

2, 1 0 a 11… Ještě něco? ;)

 
pondělí, 9. ledna 2006 18:14:12

Jj, těch dlouhých diskusí, které se načítaly 10 minut, tam bylo neustále dostatek…

Počkat počkat, teď počítám na supermegahypervědecké kalkulačce a vychází mi že 1+1 = 1,99. Tak nevim :)

 
pátek, 13. ledna 2006 15:57:16

:) jen neco testnu " :-X "

 
pátek, 13. ledna 2006 16:47:56

:X

 
sobota, 14. ledna 2006 16:10:04

louix: ale limitně se to blíží 2 ne?
ale pozor 1+1=3 při extrémních hodnotách 1!

;)

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.