OKblog

Paroubkova politika – vy dáte, my rozdáme

Pondělí, 24. listopadu 2008 12.48 Politika

Paroubek už počítá s tím, že bude vládnout celé zemi. Připravuje nový program. Hlavní body? Zrušení poplatků ve zdravotnictví, vyšší rodičovské příspěvky a přídavky na děti a progresivní daň.

Kde jsou ty časy, kdy se ČSSD nevezla na vlně Paroubkova populismu? ČSSD hodlá udělat všechno pro to, aby na svou stranu dostala co nejvíce lidí. Jak? To je jedno – lži, sliby… Lidé jsou opravdu hloupí a skočí na všechno. Paroubek to moc dobře a taky toho využívá.

Zrušení poplatků

Poplatky jsem tady probíral nedávno: těch třicet korun za nás zaplatí kraj (tedy stát – ale de facto my z daní). Paroubek ale hodlá zachovat poplatek za stravu.

Dávky a příspěvky

Vyšší rodičovský příspěvek, vyšší přídavky na děti. A další zvýšení dávek. Kdo to ale všechno zaplatí? ČSSD? Ale ne, zaplatí to občané.

Jak to zaplatit?

Rozdávat se nedá donekonečna. Odborníci jsou zoufalí, protože takhle to prostě fungovat nemůže. Buď se bude dále zvyšovat dluh, nebo se zvýší daně.

„Naší prioritou není splácet dluhy státu.“

Jiří Paroubek, iDnes, 24. listopadu

To jistě není prioritou žádného politika. ČSSD ovšem dokázala za osm let státní dluh zdesetinásobit! Prioritou by mělo být spíše to, aby dluh stále nerostl. Ani tohle ale Paroubka nezajímá…

Progresivní daň

„Jedna z věcí, kterou chceme udělat, je zvýšení daní pro nejvyšší příjmové kategorie, to přinese určité prostředky.“

Bohuslav Sobotka, iDnes, 24. listopadu

Progresivní daň funguje jednoduše: čím větší daňový základ, tím vyšší daň. Paroubek plánuje tuto daň opět zavést s odstupňováním 10, 20 a 30 %, přičemž těch třicet procent by bylo nad 40 tisíc Kč hrubého.

Pro ty, co vydělávají nejméně, to tedy znamená, že si polepší jen o pár stovek. Když pominu to, že progresivní daň je silně demotivující (proč bych se měl snažit, když mě stát potom obere?), znamená to taky jednoznačné znevýhodnění úspěšných. A na to lidi slyší. Je jim jedno, že oni si moc nepolepší. Hlavně že ti lepší budou víc platit…

předchozí další


Související články

Komentáře (13)

 
pondělí, 24. listopadu 2008 18:09:51

Cítím to stejně, je to opravdu smutné.

 
pondělí, 24. listopadu 2008 19:43:44

Dobře jsi to vystihl :) Nejvíc jsem se ale smál u jednoho článku, kde Paroubek říkal, že o prezidentské funkci zatím neuvažuje :D Jestli budeme mít za prezidenta Paroubka, tak se budu opravdu stydět :O

 
pondělí, 24. listopadu 2008 19:50:13

[2] Goumič: Počkej, on říkal, že o tom uvažuje. Bohužel.

>> Řekl jsem mnohokrát, že někdy v budoucnu bych o tento úřad mohl mít zájem, za předpokladu, že budu úspěšným předsedou vlády. (Paroubek)

Každopádně pokud krajské volby nebyly důvodem k emigraci, tak Paroubek jako prezident už asi jo :D

 
pondělí, 24. listopadu 2008 19:55:20

Tak to máme uplne stejny nazor. Mimochodem po zruseni po platku se zase nemocnych (hypochondru) zdvojnasobi. A jestly to chtej platit opravdu z dani spolu s temi prispevky (rodicovsky atd.) tak budeme mi dane extreme vysoke. Toto dojde i debilovy, takze nechapu jak nejaky politicky stupidni clovek muze volit pro ČSSD. Zbavime se poplatku ale zaplatime jeste vice za dane. Logiku v tom nenajdem proste jsou cesi asi narod blbcu a komunistu.

 
pondělí, 24. listopadu 2008 20:02:50

[4] kroko.cz: Ale ne, lidem to nedojde. Víš proč? Protože dostanou peníze, budou se mít „líp“. Aspoň naoko. Odkud se ty peníze vezmou, to je nezajímá.

Proto se musí (podle ČSSD) zavést progresivní daň – tj. co nejvíc zdanit ty nejbohatší. To je to místo, odkud chce ČSSD brát, od podnikatelů a úspěšných lidí, kteří je pravděpodobně nevolí (minimálně už příště volit nebudou)…

 
pondělí, 24. listopadu 2008 20:07:22

> po zruseni po platku se zase nemocnych (hypochondru) zdvojnasobi

Bacha Kroko, nepleť si hypochondry a nemocný – respektive tedy my hypochondři jsme svým způsobem nemocní a klidně si připlatíme ;) Ty, o kterých si chtěl mluvit, bude lepší nazývat „simulanty“…

A todle už fakt ten Paroubek docela přehání. ODS by se sebou měla začít něco dělat…

 
pondělí, 24. listopadu 2008 20:15:36

[6] meca: To mi připomnělo jeden vtip:
Sestra doktorovi: „Pane doktore, ten hypochondr z šestky právě zemřel.“
Doktor na to: „Tak to už ale fakt přehnal!“ :D

>> ODS by se sebou měla začít něco dělat…
Nejen ODS. Ono by ale stačilo, kdyby lidi začali přemýšlet hlavou a ne prd… kolenem.

 
pondělí, 24. listopadu 2008 20:20:33

[7] xergic: Jo, to je přesně ono ;)

Ale k té ODS. Ono nejde soudit lidi za to, že věří někomu, kdo jim řekne, že se budou mít lépe; zvlášť pokud ty druzí to vlastně ani netvrdí – oni v podstatě netvrdí nic, vid… Já bych prostě nesoudil lidi, ale politiky. Jak jsem někde říkal – nechci se zajímat o politiku, nechci volit; chci se mít prostě dobře.

Hochu, měl bys jít někdy na sraz blogerů – tam se člověk dozví takovejch věcí, že se musí smát ;-D Já z toho sem tak mimo, že o tom ani napsat nemůžu ;)

 
pondělí, 24. listopadu 2008 20:26:32

[8] meca: To máš tak – nemůžeš dělat reformy, které mají stabilizovat ekonomiku a zároveň tvrdit, že se lidi budou mít dobře. To k sobě prostě nejde. Mnohem jednodušší je jít proti reformám, jak to dělá ČSSD.

Jaký sraz bloggerů? Přišel jsem o něco? (btw to je trochu OT, nemyslíš?)

 
pondělí, 24. listopadu 2008 21:22:21

[9] xergic: Jo, ale stejně tak nemůžeš dělat reformy, které „mají stabilizovat ekonomiku“ a zároveň lidem nic neříkat. Prostě pokud má taková reforma projít, musí to lidem vysvětlit, musí tam být osobnosti, který lidem věří a pokud se chovají tak, že je už jen kvůli tomu většina národa odsuzuje, skončí to tak, jak to skončilo…

Ee, není… Právě potkáš lidi, kteří vědí daleko víc, než ty a budeš jen čumět ;)

 
úterý, 25. listopadu 2008 10:15:52

Ten paroubek je takový zmetek, šmejd, bastard, já bych ho mlátil od rána do večera! Pojdme mu dát firmu se základem třeba 10M a 30 zaměstnanci. At si tam aplikuje ty své sociální výhody, at se zadluží, uvidíme, co na to budou říkat po roce akcionáři! :(:(:(

 
úterý, 25. listopadu 2008 22:57:43

Uplne s autorem souhlasim. Konecne to nekdo vypustil verejne ven..

Lide jsou hloupi, je to smutne.. Vidim to vsude kolem sebe..

Nejvice mne dostalo ruseni rovnych dani a skrceni bohatych.. Asi vim, co firmy udelaji (minimalne par z nich, o kterych to primo vim), priskrti zamestnance o usly zisk, odvedeny statu na danich.. Stat priskrti podnikatele, podnikatel priskrti zamestnance a nakonec na to doplati zase ta chuda vrstva.. Copak to tem lidem v jejich mozeckach nedojde? Stale si musi rikat: „Tak a nandame to tem bohatejm zazobancum“? Copak nechapou, ze ty bohati nejvice zivi stat? Ne nejaci chudaci, co dostavaji prispevky? Kdo jim ty prispevky plati, kde na ne zadluzeny stat bere? A to jeste mluvim o te lepsi variante, v horsi se firmy seberou a odstehujou se za hranice, nekam, kde nejsou tak drasticke podminky pro firmy, nekam, kde je nebude chtit nejake Parou-prase oddelat..

Jak se bude statu zit bez firem? Respektive s ubyvajicim poctem firem? Myslite si, ze kdyz to zde pro firmy bude nevyhodne, ze zde musi zustat? Proc.. ;-) Neni duvod.

Radeji platim primo poplatky za skolne, za lekare, hlavne kdyz to je spravedlive a zaplatim primo za sebe a jde to primo lekari, nez to nechavat na statu, at to za mne prerozdeli (a pulku poztraci do kapes), jako za nejakeho nemohoucneho neschopneho chudaka..

Nu coz.. lide si zvolili.. chudaci si zvolili..

 
úterý, 25. listopadu 2008 23:01:38

[12] Anonymous_: Právě v tom je ten problém – lidem nedochází, že naprostá většina daní jde ze zisků podnikatelů (a část z DPH). Mít firmu, tak se stačí odstěhovat na Slovensko, tam je rovná daň a nikdo tam nedělá takové blbosti. Až na to euro…

Jinak nemám co dodat.

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.