OKblog

Plýtváním proti oteplování

Pondělí, 7. prosince 2009 14.46 Ostatní

V Kodani se právě koná summit o neexistujícím globálním oteplování. Platnost naprosto bezvýznamného a nedodržovaného Kjótského protokolu končí a je třeba projednat něco nového, aby se mohlo plýtvat další spoustou peněz.

Spolu s tím se ale objevila jedna aféra týkající se emailů několika vědců, ve kterých si vyměňovali informace o manipulacích s daty o oteplování. O podobných manipulacích se ví již dlouho – před pár lety byla zpochybněna zpráva MBH98 o oteplování, kterou mimo jiné používal ve svých prezentacích (a filmu) i známý lhář Al Gore.

V podstatě šlo o to, že metoda zpracování dat byla záměrně upravena tak, aby vždy vznikl tzv. „hokejkový graf“. Nyní byl v oněch emailech v podstatě nalezen důkaz, že s daty se opravdu manipulovalo. Nikdo to ale zřejmě nebere moc v úvahu, protože i OSN, pod kterou patří IPCC, se svých vědců zastala.

Letošní summit se nejen v kontextu těchto událostí jeví jako velmi zajímavý. Účastnit se bude dokonce i delegace z USA. Proč je to tak překvapivé? Protože USA jako jeden z největších (ne-li největší) znečišťovatelů planety odmítly ratifikovat Kjótský protokol a ten se jich tak vůbec netýkal.

Ovšem představitelé států a organizátoři se vůbec netváří, že by jim šlo o nějaké oteplování. Odhaduje se, že celý summit vyprodukuje tolik skleníkových plynů, jak město o zhruba 170 tisících obyvatel za stejnou dobu. Státníci budou jezdit v limuzínách, kterých má být přes 1200! A většina z nich se musí dovážet ze zahraničí. Možná namítnete, že hodně z nich budou tvořit aspoň hybridy – nebudou. Těch je prý pouze pět

Pak se ještě musí připočítat přeprava všech účastníků, několik desítek soukromých letadel, přibližně 200.000 jídel, kilometry kabelů… A to všechno je v podstatě úplně zbytečné, neboť žádná dohoda pravděpodobně nebude, a i kdyby byla, nebude (stejně jako Kjótský protokol) dodržována.

A na závěr – když už jsem zmínil lháře Al Gorea, držitele Nobelovy ceny za mír. Žije ve dvacetipokojovém domě, který spotřebuje asi 20× více elektřiny než normální dům. Obrázek si už udělejte sami.

předchozí další


Související články

Komentáře (11)

 
pondělí, 7. prosince 2009 15:35:16

Naprosto souhlasím. Všichni furt „skleníkový plyny“ a „oteplování“… když už chcou být eko tak ať se zaměří na jiný problémy – ověřitelný (toxický odpady a podobně). Klima se mění nezávisle na lidech tak nevim proč bysme s tím měli něco dělat, například ve středověku byla tzv. „malá doba ledová“…
Všechno je to jenom lobby několika lidí, stejně jako celá prasečí chřipka.

 
pondělí, 7. prosince 2009 16:22:57

[1] Ticonderoga: A stejně jako byla malá doba ledová, tak v Grónsku frčelo zemědělství naplno a my teď bojíme, že tam roztaje led a zvedne hladinu oceánů o pár metrů. Což je samozřejmě blbost.

 
pondělí, 7. prosince 2009 16:35:33

Tyhle clanky jsou naprosto ujety …. zadny odkazy , nic .. hlavni je spravny zastavat se dobraku hackeru , ktery nam naprosto objasnily situaci ….. Je zajimavy jak vetsina lidi bere Globální oteplování jako neco na cem si jini vydelaj penize …. je zajimavy ze napriklad kniha modra nebo zelena planeta je podporovana ruskym gigantem jmenem Gazpromem a ten urcite nechce ekologicke myslenky …

TO Ticonderoga : jasny spanelska chripka v roce 1920 bylo taky lobby

 
pondělí, 7. prosince 2009 16:49:19

[3] Okoun: Je snad lepší zastávat se někoho, kdo otevřeně manipuluje s daty jak se mu to hodí a ovlivňuje tím veřejnost na celém světě? Ani bych neřekl.
Pokud jde o hackery, tak ona emailová komunikace jen potvrdila to, co se vědělo už delší dobu, jen se o tom nemluvilo.

Jistě, na globálním oteplování se vydělávají miliardy. Viz třeba kupčení s limity CO2, které omezuje Kjótský protokol. Ročně jdou na nesmyslné výzkumy miliardy dolarů/euro, vědci dostávají milionové granty. Pořádající se konference za milióny, kde se stejně nic nevyřeší, jen se cosi naoko naslibuje.
A Al Gore se díky tomu stal populární a vydělal spoustu peněz.

P.S.: Chřipku bych tu nerozebíral, těch mystifikací v médiích je celá řada a bylo by to na další článek…

 
pondělí, 7. prosince 2009 17:06:16

A mate nejaky dukaz ze nekdo ty data manipuloval ? to je smesny bavime se tady o necem co vubec nikdo nepotvrdil … jediny dukaz je od Hackeru , ktery si zrovna pockali na Summit …. o AL gorovi nic nvm …..ale myslenky ze veskera svetova media mistifikuji lidi mi pripadaji hodne spatne ….. Jak to ze se nekdo s tech panu vedcu najednou nepostavi z rady a nezradi je ? chcete tvrdit ze vsichni jsou tak dokonale sehrana parta zaporaku ?

Abych dodal na obranu napriklad vedec na ktereho se nas pan prezident porad odvolaval zmenil stranu http://www.lidovky.cz/klaus-ztraci-spojence-ekolog-popirac-lomborg-otaci-fxc-/ln_domov.asp?c=A090809_060844_ln_domov_ppe

byl snad uplacen ? nezda se mi ……

 
pondělí, 7. prosince 2009 17:22:21

[5] Okoun: To už mi tady zase podsouváte něco, co jsem vůbec nenapsal. Neříkám, že všechna média mystifikují, ale velká většina s informacemi nějak manipuluje. To jste si toho ještě nevšiml?
Proč se například nemluví o tom, že 31 tisíc vědců podepsalo petici, která popírá globální oteplování?

Pokud jde o data, doporučuji přečíst:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hockey_stick_controversy (anglicky)
http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&akce=showall&clanek=4650&id_c=106318 (česky)

 
pondělí, 7. prosince 2009 17:38:38

Ano ano takovych dokument existuje spousty …. o jedenactem zari je taky spousty dokumentu ktere maji neprustrelne „dukazi“ o tom ze tato konspiracni teorie je pravdiva , a pritom zadny media o to nemaji zajem … proc ? protoze je to prilis dokonale . ale zpatky k tematu ……. 31000 vedcu je pekne cislo, ale vzhledem k tomu ze titul vedec muze pouzivat i 16 student stredni skoly …. je zcela nic nerikajici . urcite by bylo fajn napsat kolik vedcu se vyjadrilo pro 230 000 ? 2000 ? …. priznavam se ze ten clanek jsem necetl celya spis ho rychle prolit , ale pro vase uteseni( :D :D :D) se k nemu vratim a zjistim si k nemu nejake informace ;) dekuji

 
pondělí, 7. prosince 2009 17:53:53

[7] Okoun: „The list of scientists includes 9,021 Ph.D.s, 6,961 at the masters level, 2,240 medical doctors and 12,850 carrying a bachelor of science or equivalent academic degree.“
Tedy devět tisíc z nich má titul Ph.D., což je vědecký titul. Poměrně velká část.

Netuším, kolik se podepsalo pro, protože ti jsou z velké části v IPCC, které zastřešuje a platí OSN a nepovažoval bych je tak zrovna za nezávislé.

 
pondělí, 7. prosince 2009 18:20:31

Amen.

Tak tak, naprosto souhlasím co se týče Globálního oteplování a ostatních mystifikací (viz Ticonderoga). A to, že listinu za neexistenci globáního oteplování podepsalo 31 tisíc vědců by jsi tam taky klidně mohl připsat, to je také velice zajímavé :)

 
pondělí, 7. prosince 2009 18:29:55

Globální oteplování je sice problém, ale rozhodně ne neřešitelný a tak velký, jak se nám často prezentuje.

Zrovna před nedávnem mi zasílal Tomáš Erlich video o již dávno vynalezených elektrických automobilech ( http://www.mustwatch.cz/film/kdo-zabil-elektromobil-who-killed-the-electric-car/ ), která by byla rovněž slušným řešením omezování CO2.

Ale především hlavní problém spočívá v mentalitě spotřebitelů (přesně podle Victora Lebowa). Jestli něco planetu zdecimuje, tak spotřeba: http://www.phate.honsa.eu/1449

Jinak přeji hezký večer :-)

 
úterý, 8. prosince 2009 0:55:17

tohle si neodpustím :D http://www.youtube.com/watch?v=zyO8_as7k_0 :D

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.