OKblog

Rakousko 2006

Neděle, 19. března 2006 14.18 Ostatní

Jak jsem slíbil, tak píšu. Včera večer jsem přijel, ale to už se mi do psaní moc nechtělo. Tenhle článek bude obsahovat pár nezajímavých popisů cesty, počasí, sjezdovek a tak dále, občas je proložím fotkami. Jde se na věc. Ale pěkně postupně. Cesta tam nebyla nijak zvláštní, až na frontu na hranicích a zácpu v Klagenfurtu.

Večer jsme už byli na místě – v Bad Kleinkirchheimu. Je to dobře umístěné městečko s dvěma termálními lázněmi (k těm se ještě vrátím) a solidním množstvím sjezdovek a vleků (ale na Nassfeld to nemá). Druhý den jsme se už vydali na lyžovačku. Řekněte, není to super, že si u baráku nasadíte lyže, dojedete k lanovce, a když vás to přestane bavit, zase dojedete zpátky na lyžích?

Rakousko Rakousko
Pohled na část městečka a sjezdovky * Umělé jezero k napájení sněhových děl

Termální lázně jsou opravdu výborné. Voda má uvnitř přes 30°C, navíc obsahuje zvýšené (ale ne škodlivé) množství radonu. K dispozici jsou i venkovní bazény, kde je voda a něco chladnější. Každopádně je zajímavé koupat se venku v mrazu s výhledem na sjezdovku, občas vylézt a koulovat se… (více).

Rakousko Rakousko
Pohled na Nockalmbahn * Hory, hory, hory (ta tyčka je tam schválně)

Nechyběla ani přírodní sáňková dráha. Ta je dost dlouhá a jezdí se na ní večer po skončení lyžování. Ale jenom ve středu. Co víc říct? Je to bomba. Sjezdovky jsou slušně upravené, jeden den dokonce napadl prašan a to teprve bylo něco. Naučil jsem se trochu líp jezdit carvingové oblouky, zaskákal jsem si. Pro mě ideální středisko.

Rakousko Rakousko
Posed nad sjezdovkou (vylezli byste tam?) * Vycpaný svišť v obchodě

Rakousko Rakousko
Pokus o uměleckou fotku zamrzlé lampy * Mluvící srnka (prý)

Ještě dodám, že jsem se vrátil bez zranění (úspěch :D ). Na zpáteční cestě byla zase fronta na hranicích – ach, ta Evropská unie… Myslím, že to bude stačit, snad vás to moc nenudilo. Až se budete zase někdy chystat na lyže, Bad Kleinkirchheim můžu jenom doporučit.

předchozí další


Související články

Komentáře (5)

 
neděle, 19. března 2006 22:42:48

Vítej zpátky! Podle fotek to vypadá docela pěkně.

 
neděle, 19. března 2006 22:52:31

Jo nevypadá to špatně, ale na to že to sou Alpy tak se to sředisko tváří že je celkem nízko. Jízda mezi lesama nepatří k mým oblíbeným. Nejlepší je to ve výšce kde už lesy nejsou :)

Ale i tak bych tam klidně jel ;) ale já už jsem tento rok byl – Passo Tonale (IT). Není to tam špatný ;)

 
pondělí, 20. března 2006 10:49:42

[2] Ticonderoga: No má to docela nevýhodu, ze tam je dost často stín a není nic vidět :D
Ale je pravda, že to je celkem nízko…

 
čtvrtek, 12. dubna 2007 22:07:38

Abych se přiznal, zima neni pro mně, raději mám léta.. koupáky atd :D

 
čtvrtek, 12. dubna 2007 22:08:53

[4] zaba: Jo, taky mám radši léto. Ale nechápu, proč to píšeš k tomuhle článku, proč ne k tomu novému? :D

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.