OKblog

RockMelt – sociální prohlížeč

Středa, 17. listopadu 2010 12.30 Prohlížeče

RockMelt je nový prohlížeč, který bude nejspíš zajímat ty, co často (nebo pořád) využívají sociální sítě – tedy především FacebookTwitter. Možná si ještě vzpomínáte na Flock, který se asi jako první pokusil o propojení prohlížeče se sociálními sítěmi. RockMelt je hodně podobný.

Na rozdíl od Flocku je betaverze RockMeltu zatím jen na pozvánky. O tu můžete požádat na webu. (Nebo si o ni můžete říct, pokud jsme přátelé na Facebooku. Mám tři.)

Aby mohl RockMelt fungovat, potřebuje od vás povolení na Facebooku. Jinak řečeno, bez facebookového účtu nefunguje.

RockMelt – přihlášení na Facebook

Po technické stránce jde o Google Chrome (na kterém mimochodem staví i Flock) doplňený panely vlevo a vpravo. Vlevo je přehled kontaktů, kde si můžete vybrat i několik oblíbených přátel, kteří vás zajímají. Nahoře je pak vaše ikonka, přes kterou se dostanete k napsání statusu (pokud máte nastaven i Twitter, dá se vybrat, kam se má status poslat).

Vpravo je takový informační panel, kde se zobrazují jednotlivé služby. Tady se přidat i například RSS vašeho oblíbeného blogu. Fajn vychytávka. Vedle adresního řádku je pak tlačítko Share, které (překvapivě) umožňuje sdílet právě prohlížený web.

Okno RockMeltu

Psaní statusu

RockMelt je vcelku zajímavý počin, který nabízí pár užitečných věcí. Nicméně není ještě dokonalý – například přijímání zpráv je poněkud pomalejší. Je k dispozici jak pro Windows, tak pro Mac (kde funguje i oznamování přes Growl). Určitě jej ocení ti, kteří chtějí mít všechno v jednom. Což někdy nemusí být úplně špatné.

předchozí další


Související články

Komentáře (2)

 
středa, 17. listopadu 2010 13:07:01

Nevypadá to zle, ale já su zrovna ten typ co má na všechno zvlášť aplikaci :) Echofon, NetNewsWire a Safari.

 
středa, 17. listopadu 2010 14:04:49

[1] Kachlík Přema: Já taky (akorát Chrome, Echofon, Vienna). Ale na zkoušku to není špatné.

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.