OKblog

Schumacher a F1

Úterý, 27. listopadu 2012 12.42 F1 Auta

Letošní sezóna Formule 1 je za námi a šampionem se (zase) stal Vettel. Potřetí za sebou. To se zatím povedlo jen FangioviMichaelu Schumacherovi. A o něm bude tento článek.

Když v roce 2006 oznámil konec své kariéry, říkal jsem si (a určitě jsem nebyl sám), že končí jeden z nejlepších jezdců této doby. Ale existovala naděje, že by se mohl vrátit. Mohlo to být v sezóně 2000, nebo 2001, kdy jsem začal formule sledovat. Už tehdy mě zaujalo jeho červené Ferrari, které se zdálo být neporazitelné.

Mika Häkkinen se sice snažil jej porazit (a mnozí fandili právě jemu), leč marně. Ale bylo úžasné sledovat jejich souboje. Dalo by se říct, že právě Michael Schumacher mě k formuli 1 přivedl. Od té doby jsem věrným fanouškem „Scuderia Ferrari“.

To nebylo vždy jednoduché – Ferrari sice s Schumacherem vyhrávalo, ale po jeho odchodu slavilo titul už jen jednou hned v následující sezóně – s jeho nástupcem, Kimim Räikkönenem. O další rok později byl krůček od titulu jeho týmový kolega Felipe Massa. A od té doby nic.

Schumacher se do F1 vrátil, ale už ne k Ferrari – vybral si ho Mercedes. Nebyl ale ani zdaleka tak úspěšný jako kdysi. Přál jsem mu výhru, i když jsem fandil jinému týmu. Nakonec se rozhodl skončit se závoděním úplně. A jeho loučení bylo opravdu emotivní. Protože to, co dokázal, se nikomu jinému nepovedlo. Nikdo nezískal celkově 7 titulů mistra světa.

Pokud také patříte mezi jeho fanoušky, určitě se podívejte na toto „tribute“ video:

Když do Ferrari přišel Fernando Alonso, svitla naděje, že by mohl přijít další titul. V roce 2010 o něj přišel v posledním závodě po brutální strategické chybě týmu. Letos opět bojoval až do posledního závodu, ale chybělo pár bodů. Nebýt Grosjeanova kiksu v Belgii, mohlo být vše jinak. Ale s tím už se nic nedá dělat, to je prostě závodění.

Ferrari ale dosáhlo na druhé místo v poháru konstruktérů, což po ne zrovna úspěšném začátku, kdy Massa vůbec nebodoval, čekal málokdo. Znamená to, že příští rok bude startovat s šťastným číslem 3. Tak snad to vyjde.

předchozí další


Související články

Komentáře (1)

 
středa, 12. prosince 2012 10:28:42

Jéje…to byli časy :). Byl jsem malej a sledoval formule. Myslím, že už nikdo nebude jako on. Pořád s úsměvem a tím jeho optimizmem. I když bylo něco blbý, pořád říkal jak jeho tým odvedl výbornou práci…

On je krásnou ukázkou toho jak si užít život :). Ne o penězích, ale o perfektním sehrání a zážitkům.

PS: Super video.

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.