OKblog

Šest let s OKblogem

Úterý, 21. prosince 2010 18.33 Blog

Už šest let. Je to fakt dlouho, co jsem začal psát tento blog. I když v poslední době (asi poslední rok) nevycházelo moc článků, ještě jsem to nevzdal. Naopak, začal jsem pracovat nové verzi. To mě vždycky posune kousek dopředu.

Chtěl bych se vrátit tam, kde jsem byl před asi dvěma nebo třemi lety. To byl OKblog na vrcholu. Pak z různých důvodů můj zájem o něj opadal. Dost pravděpodobně za to může i Facebook – místo dlouhého článku jsem celou myšlenku napsal tam…

Pátá verze nese jméno „Phoenix“ (Fénix), což asi není třeba vysvětlovat. Ne, město v USA to fakt není. (Já věděl, že to mám vysvětlit…) Změn v systému je hodně, i když spoustu z nich neuvidíte. A ty, kterých si všimnete, snad nemusím komentovat.

Zavedl jsem například funkci, které pracovně říkám Dobré články. Jde o výběr těch nejzajímavějších článků (většinou jde o ty nejčtenější) na blogu. A jsou označeny hvězdičkou.

Design je podobný tomu předchozímu, jen je širší a nepoužívá žádné obrázky. Všechno řeší CSS3. A taky by měl být použitelnější na mobilech – tedy především na iPhonu. Snad.

předchozí další


Související články

Komentáře (4)

 
středa, 22. prosince 2010 14:09:07

Sáákra, snad se nebudeš zlobit, ale předchozí verze mi přišla mnohem lepší. Byla elegantní nápaditá, krásně barevně zpracovaná a přesto jednoduchá. Decentní. Vlastně jsem Ti ten design trochu záviděl :-)

Tohle mi přijde jako krok zpět, možná i více kroků zpět. Nevím jak po technický stránce, ale co se designu týče, vrať nám starej dobrej OKBlog! :-)

Fakt nevím. Možná, že jsem jen jedinej v opozici.

PHATE

 
středa, 22. prosince 2010 15:21:49

[1] PHATE: Nebudu se zlobit, to fakt ne. Jsem rád za každou kritiku a nemůže se to líbit všem. Je pravda, že ten předchozí design byl hodně fajn – taky proto vydržel přes tři roky – ale byl čas na modernizaci.

Dlouho jsem uvažoval, jestli mám takhle radikální krok udělat, ale prostě to už nešlo. Trochu jsem zanalyzoval názory na předchozí verzi (malé písmo, nic moc čitelnost + to, co píšeš). Snažil jsem to nějak dát dohromady a vzešlo z toho tohle.

Taky je pravda, že jsem se víc zaměřil na technickou stránku, ale to bylo taky potřeba. Ne že by bylo těžké použít starý design, ale změna je prostě život :)
Takže ne, starý OKblog nebude.

Každopádně díky za názor, aspoň jsem měl možnost se pořádně zamyslet. Ještě je co zlepšovat a už mám spoustu věcí v plánu. Ale design by měl ještě dlouho vydržet.

 
čtvrtek, 23. prosince 2010 10:06:21

Mazel tov! http://youtu.be/3GwjfUFyY6M

 
čtvrtek, 23. prosince 2010 11:04:48

[3] woko: :D

btw jak je na tom dev verze Chrome? Dá se normálně používat?

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.