OKblog

Sluchátka Denon AH-C351

Pátek, 6. února 2009 23.00 Recenze

Koupil jsem si nová sluchátka k iPhonu, protože ty původní jsou… k ničemu. Znamenalo to, že chci „špunty“, tedy sluchátka typu in-ear. Nakonce jsem si z několika vybral jedny – Denon AH-C351.

Denon je velmi známý japonský výrobce kvalitní hi-fi techniky, dnes především díky A/V receiverům, CD, DVD a BD přehrávačům a zesilovačům. Firma byla založena už roku 1910, má tedy dlouhou tradici. Dnes patří do skupiny D&M Holdings, společně s dalším výrobcem podobně kvalitní techniky, americkou firmou Marantz.

Konkurence

Nabídka v kategorii in-ear špuntů je opravdu široká. V podobné cenové relaci tam patří například Sennheiser CX 300, AKG K 324 P nebo Koss KEB 24. Mezi těmito jsem se vlastně i rozhodoval.

Rovnou jsem vyloučil Kossy – podprůměrný zvuk a vysoká poruchovost prostě není to, co bych chtěl. Hodně jsem zvažoval Sennheisery, protože od nich mám modely PX200HD 250 Linear II a zvukově patří ke špičce. AKG bohužel nemají na Sluchatka.net, takže jsem se nakonec rozhodl pro Denony.

Denon AH-C351

Denon AH-C351 Denon AH-C351

Obal sluchátek, jak už bývá zvykem, byl tak trochu nedobytný. Součástí balení jsou tři velikosti nástavců, plátěný pytlík a 80cm prodlužovací kabel s lomeným 3,5mm jackem. Sluchátka samotná totiž mají kabel krátký (50 cm), což není zrovna ideální, ale vyloženě to nevadí.

Sluchátka mají moderní neodymiové magnety a speciální věc zvanou acoustic optimizer, která vyvažuje tlak (podobně jako u polouzavřených sluchátek).

Denon AH-C351

Technické údaje:

Už podle specifikací se dá soudit, že zvukově půjde o kvalitní sluchátka. A moje testy to zatím potvrzují. Zkoušel jsem hodně rozdílných stylů hudby – od jazz/fusion, přes art rock, až po tvrdší (progres)rockovou hudbu. Namátkou například:

Skladby jsem vybíral tak, aby se ukázalo co nejvíce předností a slabin sluchátek. Jenomže slabin moc není. U jazzu krásně vynikla dynamika, u High Hopes je skvěle čisté sólo na steel kytaru. No a opravdový nářez v podobě Far Cry na závěr…

Celkově se dá zvuk shrnout do slova skvělý – nechybí mu dynamika a prostorovost. Spektrum je taky široké. Od silných basů, které jsou ale pořád čitelné, přes precizní středy, po řezavé výšky. Subjektivně předčí například i Koss Porta Pro, přestože se takto nedá moc srovnávat.

Všechny nástroje jde od sebe bez problému odlišit, což u některých sluchátek bývá občas problém. Ze všeho nejvíc mě ale překvapilo podání bicích. I činely zní čistě, nezkresleně. (Původní sluchátka k iPhonu měly největší problém se splash a chinami, kde to spíš jen chrastilo.)

Denon AH-C351 Denon AH-C351

Hodnocení: 9/10

Koupil jsem je na Sluchatka.net za 1090 Kč. A musím se přiznat, že jsem byl těmito sluchátky příjemně překvapen. Od špuntů za tisícovku a něco jsem tak dobrý zvuk nečekal.

předchozí další


Související články

Komentáře (6)

 
pátek, 6. února 2009 23:48:59

vypadají docela dobře, mi osobně by kratší kabel nevadil, spíš mi vadí moc dlouhé kabely a nejednou se mi povedlu z drátové handsfree k telefonu uděla bezdrátovou, ale mělo to jednu vadu … nějak to odmítalo přenášet zvuk :( :D

 
sobota, 7. února 2009 0:00:17

[1] Freezy: Jo, ale ten kabel je zase až moc krátký. Stačilo by mi, kdyby byl od uší do kapsy od kalhot, kde mám iPhone :D

 
sobota, 7. února 2009 0:58:29

[2] xergic: já nosím foun v kapse u bundy popř v téhle výšce :) na nošení v kapse u kalhot je to fakt málo :) ale to je o zvyku :)

 
sobota, 7. února 2009 8:09:47

Ja jsem se svejma koss spark plugs spokojenej. Jinak ja si myslel ze pisnicku Adiemus zpiva Enya

 
sobota, 7. února 2009 11:11:17

[4] kroko.cz: Spark Plug a vůbec většina Kossů mi nesedí, mají moc basů, které nejsou ani moc čisté…

Adiemus, aspoň pokud já vím, nazpívala Miriam Stockley ;)

 
pátek, 12. března 2010 13:53:40

Kupil som si ich tiez, ale musim oponovat, ze jazz az tak dobre nezahraju, na to potrebujes o triedu vyssie „551“-tky. Tieto su velmi dobre na prenosne MP3 – pozor, treba ale dat 320kBit/s kvalitu, inak vyniknu slabiny nekvalitnej MP3-ky. FLAC cez PC ide tiez dobre.
Su to skratka super sluchatka za super cenu. Ja som ich kupil v www.hifidesign.cz vo Vodickovej v Prahe za 990,- Kc.

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.