OKblog

Sluchátka Sennheiser PMX 40

Čtvrtek, 12. listopadu 2009 14.49 Recenze

Vybrat si v dnešní době sluchátka není jednoduché. Trochu se to zjednodušší, když víte, jaký typ chcete. Tentokrát tady mám jedny s týlním mostem – Sennheiser PMX 40.

Myslím, že značku Sennheiser není třeba zvlášť představovat, a tak přejdu rovnou k samotným sluchátkům. Jak jsem zmínil, jde o typ s týlním mostem (což nepatří zrovna mezi mé oblíbené) a otevřenou konstrukcí. Novinkou je pak systém Basswind, který má zaručovat lepší basy.

Sennheiser PMX 40

Design sluchátek je pro tuto kategorii celkem typický – stříbrný plast, který ale vypadá celkem pevně (na rozdíl od některých levnějších značek). Most je taktéž plastový a zlomení bych se určitě nebál. Náušníky jsou klasicky molitanové, v balení jsou pak ještě jedny náhradní.

Technické údaje vypadají celkem slibně, impedance je jasným určením k přenostným MP3 přehrávačům.

Sennheiser PMX 40 Sennheiser PMX 40

Zvuk

Moc jsem od těchto sluchátek neočekával (z konstrukčního hlediska), takže jsem byl mile překvapen. Již zmíněný systém Basswind nabízí silné a pevné basy, možná bych řekl, že až zbytečně zdůrazněné – trochu potlačují ostatní pásma, zejména nižší středy. Nicméně u Koss Porta Pro je to ještě horší…

Celkově je zvuk malinko zastřený, ne úplně čistý. Na druhou stranu není výrazně zkreslený, což je jedině dobře. Horší je to s oddělením jednotlivých nástrojů, kdy se některé slévají dohromady. Sluchátka ale mají celkem slušnou prostorovost.

Po nějaké době poslechu na mě působí reprodukce tak nějak stejně – málo plasticky a málo dynamicky. Velmi dobře v nich ale zní elektronická hudba.

Další důležitou je pak pohodlí. Most za uchem trochu tlačí a nasazování taky není úplně jednoduché. (Ale to může být u každého jinak.)

Konkurence

V podobné cenové hladině se dají sehnat Koss Porta Pro, ale ty rozhodně nedoporučuju. Zbývá tak v podstatě jediný konkurent – Sennheiser PMX 60, který nabízí o něco málo lepší parametry, ovšem za vyšší cenu.

Hodnocení: 6/10

Za cenu kolem 600 Kč jde o dobrá sluchátka k MP3 přehrávačům, ovšem jen pokud vám vyhovuje týlní most. Pokud ne, určitě bych se podíval po jiných.

předchozí další


Související články

Komentáře (6)

 
neděle, 22. listopadu 2009 16:48:42

U tohodle typu sluchátek mě vždycky dostane na oko tvářící se pohodlné sluchátka. Mám na mysli to zkařivení okolo uší. To nesnáším, a nechápu jak to někomu může vyhovovat.
Nehledě na to, že s těmito sluchátky si člověk ani nemůže lehnout v posteli na bok a poslouchat, jako například se standartními peckovými sluchátky.

 
neděle, 22. listopadu 2009 16:58:19

[1] SkyLuke: Přesně, proto je nemám rád a ani bych se je nekoupil. Ale pro někoho to může být pohodlné, pokud mu nesedí špunty nebo mu vypadávají pecky.
Tyhle jsem koupil pro přítelkyni, protože takové prostě chce a tak to neřeším :)

 
neděle, 29. listopadu 2009 13:09:43

Před rokem jsem dostal jedny sluchátka (nižší cenové kategorie), které mi – pokud se nejedná o „koncert“ v posteli před spaním – vyhovovaly stoprocetně. Byly to pecky spojené malým mostkem, který jsem si dával dozadu za hlavu a měly vyvedený jen jediný drát, což bylo naprosto dokonalé (úžasně praktické hlavně při práci). Bohužel v mém malém městečku jsem na ně už znovu nenarazil… Vážně škoda :(

Jinak moc pěkné stránky (design a uspořádání se mi opravdu velice líbí, až na „horší dostupnost“ kategorií) a doufám, že se nebudete zlobit za uvedení odkazu na mém vlastním blogu :-)

Hezký den!

 
neděle, 29. listopadu 2009 17:21:41

[3] PHATE: Já právě týlní most nemám rád, spíš mi překáží. Ale to už je každého věc. Nejradši mám špunty (Denon AH-C351, recenze je pár článků nazpět), i když před rokem bych o nich ani neuvažoval…
Tady u těch je ten týlní most pro mě dost nepohodlný – asi mám divný tvar hlavy a uší nebo co :)

Díky za pochvalu. Za odkaz se určitě zlobit nebudu, to snad asi nikdo. A s těmi kategoriemi ještě něco zkusím udělat…

 
středa, 16. prosince 2009 18:55:29

Už rok mám Sennheisery PX 100 a nemůžu si je vynachválit.

 
středa, 6. ledna 2010 13:43:23

To je sice pěkné tyhle komentáře, ale úplně od věci, kdyby tady mohl napsat někdo kdo s nima má zkušenosti a jak hrajou a tak.

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.