OKblog

Střípky II

Neděle, 31. července 2005 21.46 Střípky

Jsou tu další střípky. Celý týden jsem nic nenapsal, tak to udělám aspoň teď. Dodatečně se tedy omlouvám. Příští týden toho taky moc nenapíšu, protože od středy se budu nacházet opět na chalupě :)

(4.) První betaverze Windows Vista a IE7 jsou venku

Upřímně z toho moc nadšený nejsem, protože ani jednu z těchto betaverzí nemůžu a nebudu moct testovat. Na Vistu nemám dostatečně výkonnou konfiguraci a na IE7 zase nemám Windows XP. Smůla (nebo spíš štěstí? :D ). Všechny informace mám vlastně z cizích zdrojů.

Zatímco z toho, co jsem viděl v Vistě, jsem docela nadšený, IE7 mě zklamal. Nebudu psát proč, protože všechno se dá dohledat jinde. Jenom mě zajímá jedna věc – funguje Maxthon s IE7?

(5.) Extrémní vedra a bouřky

Ve čtvrtek a v pátek jsem byl rád, že vůbec ještě dýchám – v pokoji jsem naměřil přes 31 stupňů Celsia. A to mám okno na západ. Pomáhal mi malý ventilátor, který běžel nepřetržitě tři dny. Procesor se taky silně přehříval (normální teplota je u mě do 40 stupňů, v pátek jsem měl dokonce přes 50!) a bylo to znát.

V neděli v jednu hodinu ráno se přes místo, kde máme chalupu, přehnala dost silná bouře, ikdyž určitě ne tak silná, jako byla v Čechách. Blesky jsem nestíhal ani počítat. Potom začal foukat vítr. A ne málo. O pár minut později zřejmě uhodil blesk někam poblíž (asi necelých 300m). Co víc dodat?

(6.) Objevena desátá planeta?

Prvně jsem si myslel, že to je zase nějaký z těch v uvozovkách slavných objevů Amerických astronomů. Ovšem tohle vypadalo opravdu zajímavě. Budou se opravdu přepisovat učebnice? Nevím, uvidíme.

Jen tak pro zajímavost: deset planet sluneční soustavy znali podle všeho již Sumerové. Já ovšem pochybuji, že toto nalezená planeta je ta desátá. Musela by být podstatně větší a kolem slunce by musel oběhnout jednou za 3600 let. Navíc by musela nést aspoň náznaky srážky se Zemí (po jejich srážce prý podle Sumerů vznikl Měsíc).

(7.) CzechTek

K tomuto tématu snad není třeba moc dodávat. Já s postupem policie nesouhlasím, ačkoli nejsem ani zastánce technařů. Na druhou stranu je pravda, že nemuseli klást odpor a ničit okolní vesnice. Myslím si, že tohle bude mít ještě zajímavé pokračování…

předchozí další


Další články ze seriálu

Související články

Žádný komentář

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.