OKblog

Střípky V

Neděle, 26. listopadu 2006 11.02 Střípky

Po roce a půl jsem se rozhodl obnovit rubriku střípky, ale bude vypadat trochu jinak než na začátku. Původně jsem se v nich chtěl vyjadřovat jen k aktuálnímu dění ve světě. To sice zůstane, ale v omezené míře, budu se spíš zaměřovat na dění na internetu. A občas přidám nějaký ten zajímavý odkaz.

(10.) Křišťálová Lupa zná vítěze

V pátek byly uděleny ceny soutěže Křišťálová Lupa 2006, objevilo se pár překvapení, zbytek se dal očekávat. Například cenu za nejlepší e-shop získal oblíbený Czechcomputer, z překvapení bych jmenoval určitě vítěze kategorie freemail, a to ten od Seznamu. GMail skončil až třetí.

Osobností roku se stal celkem zaslouženě zakladatel Seznamu Ivo Lukačovič. Anticenu získal státem dotovaný bulvární projekt peprnet. Dotace byla okolo 5,2 milionu korun. To si ani nezaslouží komentář…

(11.) Pohledy do historie top software

WinAmp bezesporu patří k nejrozšířenějším hudebním programům vůbec, ale málokdo si pamatuje, jak vlastně začínal. Ve WinAmpHeaven.net připravili průřez od prvních verzí, až do těch téměř posledních.

Měla by první verze Photoshopu šanci proti té nejnovější? Asi těžko. Přesto se někdo pokusil o letmé srovnání. Určitě se podívejte, protože většina z čtenářů tohoto blogu byla v té době ještě na houbách :)

(12.) Trillian Astra již brzy

Trillian patří už nějakou dobu mezi špičku v oblasti instant messengerů, proto se netrpělivě očekává příchod další, v pořadí čtvrté verze s názvem Astra. V současné době je ve stádiu alpha verze, ale můžete si prohlédnout některé z připravovaných funkcí.

(13.) Jste bohatí?

Na závěr si dovolím jednu srandičku. Global Rich List zjistí podle vámi zadaného příjmu, jak si stojíte v žebříčku nejbohatších lidí ve světě…

předchozí další


Další články ze seriálu

Související články

Komentáře (8)

 
neděle, 26. listopadu 2006 11:48:26

zajímavý zprávičky…. dík ;)

 
neděle, 26. listopadu 2006 12:44:17

Pěkné a zajímavé… ;)

 
neděle, 26. listopadu 2006 13:41:41

Jestli můžu radit tak bych ocenil víc systémově nezávislý příspěvek. Ty jsi přece taky Linuxák a nedávná smlouva Microsoftu s Novelem podle mě stojí za zmínění ;) (ale je fakt, že je to všude)

 
neděle, 26. listopadu 2006 17:07:59

Takovehle clanky by se tu mohli objevovat casteji. Zaujal me Winamp a PS. Ja si treba Winamp pamatuju od verze 2 a Photoshop od sedmicky. Jsem to ale pozadu :)

 
neděle, 26. listopadu 2006 19:03:06

Nečekal jsem, že to bude mít takový úspěch, díky :)

[3] JackeLee: Linuxák tak úplně nejsem, určitě ne poslední dobou – kvůli odcházejícímu disku jsem ve Windowsech… O té smlouvě toho moc nevím, takže bych si netroufl něco napsat ;)

[4] QuickShare: Řekl bych, že většina z nás zná WinAmp od dvojky :) Já si ještě pamatuju akorát na Photoshop 6.cosi, ale to už je taky dávno…

 
pondělí, 27. listopadu 2006 10:10:09

:) Konečně zas střípky. Btw na toho trilliana se už těším, prej převálcuje icq :P ( :( tomu ale nevěřím, většina lidí je líná přeinstalovat a importovat kontakty)

 
pondělí, 27. listopadu 2006 15:22:46

Střípky.. No, dík za zprávy. Na Trilliana se samozřejmě těšim, jako Najd. Nevim však zdali ho budu moc instalit na domácí komp ( on je totiž matčin :X ). Mohl bys zde napsat návod jak k tomu přemluvit rodiče. ;)

 
neděle, 24. prosince 2006 16:35:52

Našel jsem na www.risk-zisk.cz reklamu na kontraverzní peprnet.cz. Škoda, že se tenhle dobrý soutěžní web kamarádí s takovým peprnet-brakem.:P

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.