OKblog

Střípky XV

Neděle, 6. května 2007 10.56 Střípky

První květová neděle bude nejspíš ve znamení hokeje. Včera nás těsně porazili Slováci a večer si brousíme zuby – nebo spíš brusle a hokejky – na Kanaďany. Ale pryč teď od toho k něčemu zábavnějšímu. Opět jsou tu Střípky a jsou dost obsáhlé. Ještě připomenu, že mezi pravidelné rubriky na tomto blogu jsem vedle střípků v pátek zařadil TNzY, neboli „To nejlepší z YouTube“.

(92.) Jak na mandaly

Buddhističtí mniši vysypávají z písku zajímavé obrazce, klidně několik hodin, a poté je zase zničí. Jak taková mandala vzniká? Není to jednoduché – chce to pevné ruce, soustředění, přesnost a hlavně nemít rýmu.

(93.) Mořské obludy

V moři žije spousta různých živočichů bizarních tvarů. Mnoho jich ještě neznáme, protože se nacházejí v obrovských hloubkách. V podstatě se dá říct, že čím jsou hlouběji, tím strašidelněji vypadají. Nevěříte? Věřte.

(94.) Falešní lidé

Jeden (tuším) britský umělec se dal na zajímavý druh umění – umísťuje po různých městech ve světě falešné lidi. Klidně i s oblečením nebo jen z lepicí pásky. Některé kreace vypadají opravdu jako živí lidé.

(95.) Čínské kopírky

Čína patří mezi velmoc v kopírování cizích nápadů. Nebojí se zabrousit ani do branže automobilového průmyslu. Některé kousky jako by z oka vypadly originálům…

(96.) Plakát plný hudby

Když se zamyslíte, zjistíte, že hodně hudebních skupin (nebo samotných zpěváků a zpěvaček) má názvy, které nejsou až tak neobvyklé. Dokonce jich pár můžete najít při troše fantazie na ulici. Našli jste tam vaši oblíbenou kapelu?

(97.) Proč jsou Američani tak tlustí?

Protože jí hamburgery a hranolky? Možná. Ale velké množství potom chodí i do fitcentra. Jenomže někde se asi stala chyba.

(98.) Pořádná horská dráha

Pokud chcete zažít pořádnou jízdu, musíte se vydat nejlíp do jednoho z parků sdružení Six Flags. Ale na této dráze to taky musí být zážitek. Bohužel se mi nepodařilo zjistit, kde se nachází…

(99.) Nebezpečné kočky

Prostě fotky koček doplněné o zábavný komentář. Co víc dodat?

(100.) Jubilejní stý střípek

To chce oslavit. Já už jsem si dal skleničku vody navíc (pozor, ne vodky) a mám dárek pro vás – několik wallpaperů s přírodní tématikou. Jsou fakt krásné.

(101.) Vtipné sportovní momenty

Když se člověk dívá na televizi, těchhle věcí si ani nestihne všimnout. Ale na fotkách jsou vidět velmi dobře.

(102.) Mraky

Každý z vás určitě viděl různé formace mraků, které vypadaly přinejmenším hodně neobvykle. Co ale potom tyhle? Ještě dodám, že většina těchto jevů má své odborné pojmenování.

(103.) Jak vypadá myš uvnitř?

Ne, nebojte se, žádná rozpitvaná myš to nebude. Jde o myš počítačovou, kterou rozebral Králík. Ach jo, samá zvířata.

(104.) Ženy za volantem

Říká se, že žena volantem je pohroma. I když s tím částečně souhlasím, pořád mě ještě překvapuje, co je všechno vůbec možné. Zajímavé je, že se do výběru dostala i slavná česká fotka s pracovním názvem „Mezi tramvaje“ (šesté místo).

(105.) Sestavy monitorů

Mít více pospojovaných monitorů není špatné. Teď využívám dva a nemůžu si to vynachválit. Někteří to ale už vážně přehání

(106.) Pohádka

Trochu mě mrzí, že jsem nenašel nic s tradičním Legem. Jako omluvu přijměte pohádku O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu :)

předchozí další


Další články ze seriálu

Související články

Komentáře (9)

 
neděle, 6. května 2007 12:17:44

Střípky opět hustý. Mockrát díky ;-) Ale přístě už chci lego :-D

 
neděle, 6. května 2007 13:05:41

No pěkný, nejlepší je ten s tím fitkem a samozřejmě ten můj (díky) :) Ale příště, LEGO!!

 
neděle, 6. května 2007 14:27:00

zatím nejlepší střípky, – kočky a ženy za volantem rulezz a tu horskou dráhu bych chtěl vyzkoušet :D

 
neděle, 6. května 2007 14:50:30

Ty mraky vypadají velmi pozoruhodně, ačkoliv bych si dovolil tipnout, že ne všechny jsou realitou. ;) Taky střípek 104 je velmi zajímavý, bohužel sis tím poškrábal pověst u feministek :D

Jinak každopádně pěkné střípky. :)

 
neděle, 6. května 2007 15:27:12

tywole :O ta horska draha je v Hurricane Harbor, naproti vodnimu Six Flags (ve kterem jsem byl :D) sme tam na tu drahu cumeli a smali se tem lidem, co jeli dolu :D:D

 
neděle, 6. května 2007 18:32:44

Perfektní střípky. Díky za ten plakát kapel, dostali jsme to kdysi na základce, ale bez popisu a s úkolem najít jich co nejvíce. Pravda, že většinu ani neznám. Jinak dostali mě ty falešní lidé, zajímavý :-) Tak zas příště, už teď se těším.

P.S. Ty tapety jsou vážně skvělý.

 
neděle, 6. května 2007 20:03:38

Pěkný střípky! Hoodně mě zaujalo.

A tu knížku (s krtkem) mám dokonce doma. Jsem ji viděl v knihovně a tendle skvost si nekoupit by byl skoro hřích xD .

 
pondělí, 7. května 2007 9:51:47

Musím říci, že „Falešní lidé“ jsou opravdu super :-) O „Pořádné horské dráze“ jsem slyšel v televizi.. ale nevzpomenu si kde to bylo .) „Jubilejní stý střípek“, musím říct že lepší wallpapery jsou na http://vladstudio.com/home/ :-P „Mraky“, mám taky takovou zajímavou fotku mraků nad našim domem, vypadá jako tornádo :-D „Ženy za volantem“ :-D :-D :-D „Sestavy monitorů“, máme doma tři vedle sebe. Já mám jen jeden… „Pohádka“, vidděl jsem knížku ;-). Střípky jsou prostě super 8)

 
úterý, 8. května 2007 14:24:40

Sportovní momenty jsou skvělé :D Ale na tom hudebním plakátu není Nirvana… slabota :D

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.