OKblog

TNzY: iPhone

Pátek, 31. října 2008 20.21 TNzY

Tentokrát na téma iPhone. Když už o něm byla řeč v minulém článku

Will It Blend?

Jak jinak začít než klasikou. Jak asi dopadne iPhone v mixéru?

iPhone Nano

David Letterman předvádí novinku – iPhone Nano!

iPhone Shuffle

Druhou a poslední novinkou je iPhone Shuffle. Je sice větší než Nano, ale umí toho… o něco málo víc.

předchozí další


Další články ze seriálu

Související články

Komentáře (9)

 
pátek, 31. října 2008 23:58:09

Víš co se mi na tom všem líbí? Že iPhone lidi tak dostal, že prostě dělají různý testy, kravinky a tak.. A Apple to dokázal bez nijaké masivní propagace.

Škoda že si nevybavím, kolik % z ceny Nokia telefonů jde na zaplacení jeho propagace. Ale ani ostatní značky na tom nebudou o moc lépe, jen vím že Nokia na tom byla nejhůře..

 
sobota, 1. listopadu 2008 0:06:45

[1] Patrik Vogl: Bez masivní propagace? Cože? Vždyť jenom u nás byly reklamy na iPhone na každém rohu, v novinách, po internetu. Ale je fakt, že to šlo z drtivé většiny ze strany operátorů.
Stejně ale ten humbuk kolem iPhonu byl celosvětově naprosto šílený…

 
sobota, 1. listopadu 2008 0:23:52

[2] xergic: V novinách a na internetu to bylo většinou kvůli tomu že to bylo od Applu a bylo to prostě in psát o iPhone, v těhle médiích bych řekl že placená reklama byla naprosto minimální.

 
sobota, 1. listopadu 2008 0:37:21

[2] Funguje to tak, že Apple si zde dělá takovou nepřímou reklamu. Nejedná se o billboardy ani jiné propagační materiály. Mluví se o něm na internetu, v novinách, časopisech, televizích, apod. jako o nějakém zařízení, které míří do ČR a má tohle a tohle. Dokonce existují agentury, které se tímto zabývají. Lidi to zaujme určitě více než billboard u silnice nebo jako otravná reklama v televizi, která nám toho moc stejně nedá. Když se to tak vezme, Apple nemusí podstatě platit skoro nic za propagaci a účinek je několikanásobně vyšší než u běžné reklamy :)

 
sobota, 1. listopadu 2008 1:53:04

Pekne! Diky, pekne jsem se pobavil na ucet Apple :D
Apple nesnasim a specialne nesnasim jeho iPhone, kvuli predrazenosti, jeho uchylne „strategii“ – nebo spis fasisticke diktature (obrazne receno samozrejme) – ano, tim myslim postoj Apple k Opere Mini, tim myslim uzavrenost systemu, tim myslim nutnost operatoru odvaden „dan“ Apple, tim myslim blokace iPhone, tim myslim nutnost pouziti iTunes..

.. pritom je tu spousty alternativ, lepsich a levnejsich.. Ale Apple je proste in. Proc? Protoze to nekdo rekl, tak se toho Americani chytli.. Vzdyt je jedno, ze to nema tolik funkci, vzdyt je jedno, ze mam jiny lepsi telefon.. Nekdo rekl, ze je to skvele a budu super, tak si vystojim frontu.. A ejhle.. Evropa se toho take zacina chytat a zacina se transformovat v ovce..

.. lidi, co se to s vama deje..
Nerikam, design je pekny – ale vzdyt i to uz je ohrane, nebudete nijak vyjimecni, kdyz si kazdej druhej vytahuje iPhone v metru, vzdyt uz to je spis trapne, kdyz vidim u treba 10ti leteho kluka, co si od rodicu vyprosikoval iPhone a ted machruje…

 
sobota, 1. listopadu 2008 11:23:54

[5] Anonymous_: Já bych si třeba koupil iPod, kdyby uměl přehrávat FLAC, uměl USB Mass Storage (vím, umí to s jiným firmwarem) a nepotřeboval by iTunes. Právě iTunes mi vadí úplně nejvíc, protože verze pro Windows je příšerný bastl. Zlatý WMP11…

Jo, iPhone je in, proto ho má skoro každý – už není tak unikátní. A podobně je to i s dalšími produkty Apple.

 
sobota, 1. listopadu 2008 22:33:08

Ono i určitý druh celkem agresivní reklamy je ten, že se Aplle zachovla diktátorsky a řekl, že na prodejně operátora bude vitrína s iPhonem a v oruhu x metrů nebude jiný mobil. Což v podstatě donutí operátory rozjet vlastní reklamu, který vás válcuje v každém časopise a Aplle už to nestojí ani dolar.

Pak je tu věc, že na Aplle má skoro každý názor, i ten kdo ho nikdy nedržel v ruce (jakýkoli jeho výrobek). Navíc má spoustu svých až fanatických zastánců a odpůrců. A už to že někdo je schopný před obchodem stanovat je šílenost a to táhne média které začnou vydávat články o ničem, ale je v nich slovo iPhone. Což spustí řetězovou reakci, kdy čímdál více lidí si tvoří svůj radikální postoj, což je impuls pro média, přidat nesmyslných článků typu „ikonka googlu se na iPhonu v novém firmwaru posunula na jiné místo“ – to sem si teď vymyslel, ale vystihuje to přesně to že je to článek o ničem, u jiných mobilů by to napsali tak někde mimochodem, možná vůbec, ale tu jde o iPhone, tudíž si zvýší čtenost.

 
neděle, 2. listopadu 2008 19:57:49

Zítra přijdu na bar a dám si iPhone koktejl, zapálím si iPhone doutník a přečtu si o masivní propagaci =)

Jinak masivní propagaci mají na starosti operátoři, nikoliv samotný Apple ..

 
neděle, 2. listopadu 2008 21:16:58

Překvapuje mě, že si nezmínil http://www.youtube.com/watch?v=sgt2dJU2TNk :-) Will It Blend měl supr klip i pro první verzi, iSmoke prostě nejvíc hláška.


K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.