OKblog

TNzY: Všemocné Lego

Pátek, 7. září 2007 18.13 TNzY

Lego patří mezi nejznámější stavebnice na světě. Za rok se vyrobí přes 20 miliard kostek a je tedy dost pravděpodobné, že většina z nás má doma nějakou tu kostku doma. Z Lega se dá postavit prakticky cokoliv – od aut a letadýlek až třeba po roboty propojené s počítačem. A klidně z něj můžete udělat i krátký animovaný film.

Udělat dobrou animaci není nic jednoduchého. Musí se pracovat snímek po snímku, takže je potřeba velká dávka trpělivosti. Kapitola sama o sobě je i zvuková stopa. Pojďme se podívat na ty (podle mě) nejvydařenější.

Lego vs. Ok Go

Téměř legendární klip skupiny Ok Go – Here it goes again – se dočkal, jako jeden z mála, Lego „parodie“. Škoda, že jde jen o část.

Lego vs. Indiana Jones

Část z filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava, kde má Harrison Ford (zde v podání Lego panáčka) konečně získat Svatý grál.

Lego vs. Monty Python

Svatý grál ještě jednou – tentokrát jde o ukázku s filmu Monty Python a Svatý grál. Opět v podání Lego panáčků s originální zvukovou stopou.

Lego vs. Mario

Jednouše geniální. Jeden z nejpovedenějších animovaných Lego kousků. Snad není třeba dodávat víc.

Lego vs. Češi

Animace s vynikajícím českým dabingem. Zaručeně se zasmějete. „Chceme to, co nám nikdy nemůžete dát.“ „Obávám se, že to vám nemůžeme dát.“

předchozí další


Další články ze seriálu

Související články

Komentáře (5)

 
pátek, 7. září 2007 19:34:33

Já velmi obdivuju ty obrovský a automatizovaný stavby z lega, jako je např. tohle – http://www.youtube.com/watch?v=GQ3AcPEPbH0 . To je imho skvost jak po stránce mechanický, tak programování.

 
pátek, 7. září 2007 20:07:46

[1] g.beret: Jo, to je docela síla. Inu, Lego Mindstorms dokáže spoustu věcí.

 
pátek, 7. září 2007 23:38:19

S Mindstorms jsem měl tu čest nedávno, je to celkem zajímavá a drahá hračka. Jinak to poslední video je jednoznačně nejlepší.

 
sobota, 8. září 2007 0:05:54

Ty jo, hustý videa :-) Fakt díky :-) Nejvíc jsem se nasmál u prvního a posledního videa. A to už skoro usínám na klávesce :-D

 
sobota, 8. září 2007 18:50:07

Tak ten star trek je perfektní :)

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.