OKblog

Vlastní vyhledávač snadno a rychle

Středa, 2. listopadu 2005 15.07 Ostatní

Dnes jsem narazil na další zajímavou věcičku. Týká se vyhledávače Google. Už asi víte, že si můžete přizpůsobit úvodní stránku (přidat si zprávy, počasí…), ale určitě nevíte, že si můžete udělat vlastní vyhledávač. Stačí zadat jen jméno vyhledávače, které si sami vymyslíte (bez diakritiky a nejlíp i bez mezer, ikdyž s nima to taky funguje). Tento „zázrak“ najdete na GoogleFor.com.

Získáte URL, kterou můžete poslat třeba známému. Na této adrese uvidíte klasickou úvodní stránku Googlu, jen s jiným logem. Je to logo se jménem vyhledávače (které jste před chvilkou zadali) ve stylu originálního Google loga. Vyhledávání probíhá přes Google Custom a vaše logo se zobrazuje pořád. Překvapení, co? :D

Samozřejmě tvůrci této blbůstky ví, že (ještě) existují lidé, kteří vyhledávají přes Yahoo. A tak i těm vyšli vstříc na Yahoofor.com. Nečekaně… Ovšem tady to ztrácí půvab, neboť Yahoo nemá přizpůsobitelné vyhledávání jako Google, a tak hledáte přes klasické Yahoo.

Ať slouží! :D

předchozí další


Související články

Komentáře (2)

 
středa, 2. listopadu 2005 15:13:45

Dobra blbustka, ve skole se bude hodit :-D

 
středa, 2. listopadu 2005 19:16:32

To vypadá dobře, ale tohle je už trošku starší ne? Nebo to co sem znal předtím bylo asi něco jiného. Jen vím, že to bylo asi kolem google, to bude možná tohle.

K tomuto článku již není možné přidávat komentáře.