OKblog

Znovu a lépe

Úterý, 1. září 2015 19.00 Blog

Tak jo, přece jenom jsem se rozhodl, že to ještě zkusím. Dlouho jsem (už asi pátý) „restart“ blogu odkládal – neměl jsem motivaci, nechtělo se mi psát na blog, jehož design se změnil naposledy v roce 2010. Uznejte, to fakt nejde. Takže plán zněl jasně: nový design.

Starý jsem rovnou zahodil a začal s novým, nemělo smysl jenom sem tam něco přestylovat, jak to bylo zvykem posledních… pár let.

Technická část

Jako základ jsem použil Bootstrap. Ze začátku jsem řešil otázku, jestli je to vůbec potřeba. No, možná není, ale dlouhou dobu jsem se mu vyhýbal a chtěl jsem zkusit, jak se ním pracuje. Závěr? Měl jsem ho zkusit dřív. Navrch jsem ještě přihodil Flat UI, což je vlastně jen pěkně přestylovaný bootstrap. To celé přes SASS.

S tím je to stejné – dlouho jsem ignoroval nové věci, protože mi nepřišly tak zajímavé, ale až postupem času jsem zjistil, že to byla velká chyba. To se prostě stává.

Vlastně by se dalo říct, že to je první design, který jsem nevytvořil od základu sám. A vůbec mi to nevadí. Je to pro mě teď všechno o dost jednodušší a to je důležité.

Odstranil jsem i pár nedůležitých věcí, jejichž programováním jsem strávil fakt hodně času. Například doporučování komentářů nebo zobrazování prohlížeče a operačního systému (u komentáře). Stejně to k ničemu nebylo.

A jak dál?

Vím, už je to celkem trapné, když pokaždé slibuju, že budu víc psát. Takže vlastně ani nevím, jestli něco takové slibovat znovu. Každopádně se o to pokusím. Chtěl bych začít psát o vývoji aplikací pro iOS, kterému se věnuju asi rok. Mám v plánu článek o první appce, později třeba přihodím nějaké tipy, ať už obecné, nebo doporučení zajímavých knihoven. A možná se zase nějakým článkem vrátím i k tvorbě webů.

předchozí další


Související články

Komentáře (2)

 
úterý, 1. září 2015 20:34:58

Když jsem v RSS čtečce četl „Bootstrap“, trochu jsem se začal bát. Výsledek ale vypadá moc pěkně. Těším se na nové články.

 
úterý, 1. září 2015 20:47:40

[1] ondrg: Úplně chápu proč. Bootstrap je všude, ale dost věcí usnadňuje. Naštěstí tady není prakticky vůbec vidět :)

Díky. Docela mě překvapuje, že mě ještě má někdo v RSS čtečce…

Napsat komentář

@
  • HTML formátování není povoleno, můžete ale použít **tučné** nebo *kurzíva*.
  • Jeden Enter znamená nový řádek, dva Entery nový odstavec.
  • Odkazy začínají http://, za odkazem dělejte vždy mezeru.
  • Můžete použít i [číslokomentáře] k odkazu na komentář.
  • Gravatary podporovány.